Герой ЧССР

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Геро́й Чехослова́цької Соціалісти́чної Респу́бліки
Zlat hvezda hrdiny CSSR
Gold Star Hero CSSR.png
Країна Flag of the Czech Republic.svg Чехословацька Соціалістична Республіка
Тип відзнака
Статус не існує
Нагородження
Засновано: 1955
Список нагороджених
[[::Категорія:Герої ЧССР|:Категорія:Герої ЧССР]] (18)

Герой ЧССР у Вікісховищі?

Геро́й Чехослова́цької Соціалісти́чної Респу́бліки — найвища державна нагорода та почесне звання, що існували в Чехословацькій Соціалістичній Республіці. Нагорода була створена за аналогією зі званням Героя Радянського Союзу та надавалася за видатні заслуги перед республікою. Нагороджені отримували Золоту зірку Героя та орден Клемента Готвальда. Звання скасоване після падіння комуністичного режиму.

Нагородження

На відміну від СРСР, звання Героя ЧССР було дуже рідкісною нагородою, за всю історію існування її отримали усього 25 осіб — 13 громадян Чехословаччини та 12 громадян СРСР. Вважаючи, що це звання тричі надавалося Президентові ЧССР Людвіку Свободі, Генеральному секретареві Комуністичної партії ЧССР Густаву Гусаку та Генеральному секретареві КПРС Л. І. Брежнєву, то загальна кількість нагороджень склала 31.

Нагородження званням Героя ЧССР, як правило, було приурочене до певної визначної події або відзначення річниці такої події. У декількох випадках проводилося групове нагородження, зокрема:

Крім цього звання Героя ЧССР отримували чехословацькі державні та військові діячі (протягом 1967-69 років), а також Маршал Радянського Союзу Д. Ф. Устинов (у жовтні 1981 року).

Див. також