Гней Корнелій Лентул Авгур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:03, 23 вересня 2016, створена MobyVan (обговорення | внесок) (Життєпис: replaced: в якості → як за допомогою AWB)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гней Корнелій Ле́нтул Авгу́р (д/н — 25) — політичний та військовий діяч Римської імперії.

Життєпис

Походив з патрциіанського роду Корнеліїв Лентулів. Син Гнея Корнелія Лентула, сенатора. Політичній кар'єрі сприяв імператор Октавіан Август. Гней Корнелій став членом колегій авгурів та арвальських братів. Завдяки Августу у 14 році до н. е. обирається консулом (разом з Марком Ліцинієм Крассом Фругі).

З 10 до 6 року до н. е. був легатом у римській армії на Дунайському кордоні. Тут він брав участь в успішних походах проти даків та сарматів, завдяки цьому Лентул отримав тріумфальні відзнаки. З 2 до 1 року до н. е. як проконсул керував провінцією Азія.

У 14 році брав участь у придушенні Друзом повстання легіонерів у Далмації. Після приходу до влади Тіберія Лентул підтримував його у сенаті. Також на підтримку імператора виступав перед сенаторами у 16 та 22 роках.

З огляду на те, що Корнелій Лентул не мав спадкоємця, його величезні статки (400 млн. сестерціїв) після смерті відійшли до імператора Тіберія.

Джерела

  • Tacitus Annales IV 44
  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, Boston 1867, tom 2, str. 733 online
  • Ronald Syme, The Augustan Aristocracy, Oxford University Press 1989, str 284—299