Головна послідовність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Головна послідовність на діаграмі Герцшпрунга-Ресела представлена широкою діагональною смужкою, що проходить з лівого верхнього до правого нижного кута діаграми.

Головна послідовність є назвою неперервної послідовності зірок на діаграмі Герцшпрунга-Ресела, до складу якої входять зірки джерелом енергії яких є термоядерний синтез гелію з водню.

Діаграма Герцшпрунга-Рессела виражає зв'язок між світністю та температурою (спектральним класом чи показником кольору) зірок. На цій діаграмі близькі за фізичними властивостями зірки займають відособлені області: головну послідовність зірок, послідовності надгігантів, яскравих і слабких гігантів, субгігантів, субкарликів, білих карликів і ін. Головна послідовність діаграми Герцшпрунга-Рессела — діагональна смуга на цій діаграмі, у межах якої знаходиться переважна більшість зірок, перетинає діаграму по діагоналі (від високих до низьких світимостей і температур). Зірки головної послідовності (до них, зокрема, відноситься Сонце) мають однакове джерело енергії термоядерної реакції кисневого циклу. Зірки знаходяться на головній послідовності протягом приблизно 90% усього часу зоряної еволюції. Цим пояснюється переважна концентрація зірок в області головної послідовності.