Головна послідовність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:47, 20 грудня 2010, створена TenaliBorogovy (обговорення | внесок) (перейменував «Головна послідовність» на «Головна Послідовність» поверх перенаправлення: Перечить більшості АД за малі літери)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Головна послідовність на діаграмі Герцшпрунга-Рассела подана широкою діагональною смугою, що проходить з лівого верхнього до правого нижного кута діаграми.

Головна послідовність — назва безперервної послідовності зірок на діаграмі Герцшпрунга-Рассела, на якій розташовані зірки, джерелом енергії яких є термоядерний синтез гелію з водню.

Головна послідовність діаграми Герцшпрунга-Рассела — діагональна смуга на цій діаграмі, у межах якої знаходиться переважна більшість зірок, перетинає діаграму по діагоналі (від високих до низьких світностей та температур). Зірки головної послідовності (до них, зокрема, належить Сонце) мають однакове джерело енергії — термоядерні реакції воднево-гелієвого циклу. Зірки перебувають на головній послідовності протягом приблизно 90% усього часу зоряної еволюції. Цим пояснюється переважна концентрація зірок в області головної послідовності.

Шаблон:Link FA