Відмінності між версіями «Головна сторінка»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (оформлення)
м (оформлення)
 
(Немає відмінностей)

Поточна версія на 13:45, 20 вересня 2020

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

вівторок, 19 січня 2021 року

1 068 274 статті українською

127 167 зареєстрованих дописувачів

3324 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

CG-3 Km27.JPG

Макада́м — тип дорожнього покриття, у якому одномірний щебінь дрібних фракцій вкладають пошарово і старанно ущільнюють. Зазвичай для верхніх шарів береться щебінь дрібніших фракцій, ніж для нижніх. Пилуваті частинки, утворені під час подрібнення та ущільнення щебеню, слугують мінеральними в'язівниками. Щебеневі шари вкладають з невеликим підвищенням над земляною поверхнею, а поверхні дороги надають поперечного похилу для відведення дощових вод. Опісля таке покриття для збільшення міцності, водонепроникності, усунення пилоутворення може бути оброблене іншим в'яжучим матеріалом (наприклад, дьогтем, бітумом, цементом, вапном)...

Cropped version of Jan Vermeer van Delft 002.jpg

Ян Вермер, Вермер Делфтський (нід. Jan Vermeer van Delft, дата хрещення 31 жовтня 1632, Делфт, Голландська республіка — 15 грудня 1675, Делфт, Голландська республіка) — нідерландський художник, майстер побутового живопису й жанрового портрета. Упродовж багатьох століть після своєї смерті залишався невідомим у колі мистецтвознавців та поціновувачів живопису. Вермер та його роботи були знову відкриті лише в 1866 році, коли французький дослідник живопису Теофіл Торе (Бюргер)[en] опублікував про нього монографію. З того часу було автентифіковано 40 картин. Однак, згідно з останніми дослідженнями лише 35 картин офіційно віднесені до його авторства. Результати стали відомими завдяки роботі Інституту історії мистецтва Нідерландів.

«Дельфтський сфінкс», «Колібрі серед горобців», як Вермера називав Торе, здобув славу завдяки картинам побутового жанру. У цьому він вважається одним із неперевершених майстрів нарівні з Пітером Брейгелем Старшим та Яном Стеном. На відміну від тих художників, які отримували замовлення від представників церкви, Вермер писав картини як для власного задоволення, так і для підприємців та заможних містян. Від інших він виділявся вмінням створювати суміші фарб, що викликали ефект «порцелянової блискучості». Хоча художник і досі залишається не до кінця дослідженим, суспільство знайоме з ним та його роботами не тільки за картинами. Досить відомими є книга, фільм і п'єса[en] «Дівчина з перловою сережкою»; на честь художника названо сорт голландського сиру Vermeer (компанія Royal FrieslandCampina), астероїд 4928 Вермер та багато іншого.

Вибране зображення

Tomb of Bibi Jiwindi.jpg
Восьмикутний триярусний мавзолей Бібі Джавінді, у місті Уч, Пакистан. Гробниця була збудована у 1493 році для правнучки суфійського святого.

Вибраний список

Прапор Співдружності Націй Держави-члени Співдружності націй — список усіх поточних і колишніх держав-членів Співдружності націй — добровільного об'єднання 54 суверенних держав. Майже всі вони колишні британські колонії або залежні території цих колоній.

Співдружність — міжнародна організація, в якій країни з різним соціальним, політичним та економічним становищем розглядаються як рівні за статусом і співпрацюють у рамках спільних цінностей та цілей, як зазначено у Сінгапурській декларації 1971 року. Спільні цінності та цілі включають просування демократії, прав людини, доброго врядування, верховенства права, громадянських свобод, рівності перед законом, вільної торгівлі, багатосторонності та світового миру, які пропагуються за допомогою багатосторонніх проєктів та зустрічей, таких як Ігри Співдружності, що проводяться раз на чотири роки

Поточні події

Пандемія COVID-19 у світі / в Україні • Війна на сході України
Дональд Трамп у Техасі 12 січня 2021

19 січня в історії

Сьогодні частина православних та греко-католицьких християн святкують Богоявлення та Хрещення Господнє за юліанським календарем
«Фольксваген-жук»
Барикади у вогні на Грушевського 19 січня 2014

Народилися

Джеймс Ватт на портреті художника К. Ф. фон Бреди (1792)
Автопортрет Сезанна (1883—1887)

Померли

Микола Терещенко
Михайло Драй-Хмара (1910)
Жан-Бедель Бокасса
Крук Крум
  • Круки, які живуть у київському подвір'ї, стали такими відомим, що їх малюють, до них водять туристів, а про смерть одного з них повідомляють у засобах масової інформації.
  • З аеропорту до світової столиці лосося планували побудувати «міст у нікуди».
Водоспад Гуайра

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа