Відмінності між версіями «Гранд Сентрал Термінал (залізнична станція)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (робот додав: ca:Grand Central Terminal)
м (робот додав: ko:그랜드 센트럴 터미널)
Рядок 44: Рядок 44:
 
[[ja:グランド・セントラル駅]]
 
[[ja:グランド・セントラル駅]]
 
[[ka:გრანდ სენტრალ ტერმინალი]]
 
[[ka:გრანდ სენტრალ ტერმინალი]]
  +
[[ko:그랜드 센트럴 터미널]]
 
[[nl:Station Grand Central Terminal]]
 
[[nl:Station Grand Central Terminal]]
 
[[no:Grand Central Terminal]]
 
[[no:Grand Central Terminal]]

Версія за 04:17, 26 березня 2009

Гранд-Сентрал-Стейшн — Мейн-Конкурс

Гранд Сентрал Термінал або Гранд-Сентрал-Стейшн (англ. Grand Central Terminal) — історичний вокзал, розташований у Манхеттенському Мідтауні в місті Нью-Йорк. Вокзал найбільший у світі за числом залізничних платформ — 44, із 67 колій.

Історія

Перший вокзал відкрили у 1871 році, відтак знесли, знову сконструювали й відкрили у 1913 році. Славнозвісна будівля витримана у стилі бо-артс (англ. Beaux-Arts): визначається своїми масивними мармуровими сходами, 22,9-метровими вікнами та стелею, вкритою зірками.

Дні слави

Готелі, офіси, та хмарочоси невдовзі розкинулись навколо нового терміналу, серед них — Крайслер Білдінг. Навколишній район розбудовувався зі зростанням Гранд-Централ-Стейшн у найбільш людний вокзал США. У 1947 р. приблизьно 65 мільйонів людей — еквівалент 40 % населення США — пройшли через Гранд-Централ-Стейшн.

Важкі Часи

У 1950 р. настав кінець подоланню довгих відстаней та подорожуванню потягами: люди надали перевагу автомобілям та літакам.

З розширенням площі Манхеттену та хвилею масових будівництва, закупки та уважливлення на ринку цінності нерухомого майна, відповідно - падіння популярності та зниження прибутковості залізниць зайшла мова про знесення Гранд Централ Терміналу та будівництво на його місці великого офісного центру. Коли у 1967 році керівництво Нью-Йорка прийняло Комісію Збереження, щоб внести Гранд Централ Термінал у список обєктів, захищених законом, плани знесення тимчасово припинилися.

Але Центральна Залізниця, що володіла Гранд Централ Терміналом, не захотіла приймати негативну відповіль. Вона запропонувала будівництво 55-поверхового хмарочосу нагорі Гранд Централ Терміналу, котре б означало знищення частини Терміналу. Комісія Збереження суперечила проекту, тому Центральна Залізниця подала судовий позов на суму $8 мільйонів доларів проти керівництва Нью-йорку. Судова тяганина тривала протягом майже десяти років. Завдяки зацікавленим громадянам та місцевим лідерам, включаючи Джаклін Кеннеді, плани розробника відмінилися.

Новий Початок

У 1994 році Метро-північ взяла під контроль функціювання Гранд Централ Терміналу та почала масштабну реставрацію. Зараз Гранд Централ Термінал став популярним визначним місцем Нью-Йорку, він продовжує бути працюючою станцією, має Гранд Централ Термінал має п'ять ресторанів, барів та 50 цехів.

Гранд Централ Термінал — Пасажирський Зал

Ресурси інтернету