Відмінності між версіями «Грецька католицька церква»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (робот видалив: no змінив: de, el, es, sr)
м (робот змінив: es:Iglesia católica bizantina griega)
Рядок 22: Рядок 22:
 
[[el:Ελληνόρρυθμη Καθολική Εκκλησία]]
 
[[el:Ελληνόρρυθμη Καθολική Εκκλησία]]
 
[[en:Greek Byzantine Catholic Church]]
 
[[en:Greek Byzantine Catholic Church]]
[[es:Iglesia Católica Bizantina Griega]]
+
[[es:Iglesia católica bizantina griega]]
 
[[fr:Église grecque-catholique hellène]]
 
[[fr:Église grecque-catholique hellène]]
 
[[hr:Grkokatoličanstvo]]
 
[[hr:Grkokatoličanstvo]]

Версія за 02:24, 4 червня 2009

Грецька католицька Церква — католицька церква східного обряду, приходи якої розташовані на територіях Греції і Туреччини.

Хоча після невдалих спроб подолати Велику Схизму на Ліонському (1274) та Флорентійському (1439) соборах, багато греків, також і при османській окупації, приймали католицизм, всі вони дотримувалися латинського обряду і лише у 1860-х роках почали з'являтися перші громади греко-католиків, що переходили до католицизму з православ'я.

Становлення грецької католицької церкви завдячує діяльності у Стамбулі священика Іоанна Марангоса, навколо якого і сформувалася громада. У 1878 році Марангос продовжив свою діяльність в Афінах. Перші церкви византо-католиков з'явилися в 80-х роках, у Фракії. В 1895 році в Стамбул прибули отці-ассумпціонисти, які заснували в місті два приходи візантійського обряду й семінарію.

В 1907 році був утворений апостольський вікаріат із центром у Стамбулі, а священик Исайя Пападопулос був призначений вікарієм. 11 червня 1911 року папа Пій X перетворив вікаріат в ординариат, а Пападопулос був зведений у сан єпископа. В 1922 році його спадкоємець, єпископ Георг Калавассі переніс резиденцію до Афін, а в 1923 році Грецька католицька церква одержала статус апостольського екзархату. Дев'ятьма рокам пізніше екзархат був розділений на дві частини - для віруючих Греції й Туреччини. Резиденції екзархів розташовувалися в Афінах і Стамбулі.

Через постійну еміграцію греків Туреччини в Грецію число греко-католиків у стамбульському екзархаті постійно зменшувалося. У цей час у столиці Туреччини функціонує лише один невеликий прихід. Апостольський екзархат Греції нараховує близько 2 300 парафіян, більша частина яких проживає в Афінах, а також на егейських островах Сірос і Тінос, що традиційно мали істотне католицьке населення. Існує кілька приходів екзархату Греції в країнах Європи, парафіянами яких є греки-емігранти. Апостольський екзархат Греції очолює єпископ Димитриос Салахас. Богослужіння у всіх приходах ведеться грецькою мовою. Загальна кількість вірних грецькій католицькій церкві налічує 5000 осіб.

Посилання