Відмінності між версіями «Грецька католицька церква»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (робот змінив: es:Iglesia católica bizantina griega)
(вікіфікація)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Грецька католицька Церква''' — [[Греко-католицька церква|католицька церква східного обряду]], приходи якої розташовані на територіях [[Греція|Греції]] і [[Туреччина|Туреччини]].
 
'''Грецька католицька Церква''' — [[Греко-католицька церква|католицька церква східного обряду]], приходи якої розташовані на територіях [[Греція|Греції]] і [[Туреччина|Туреччини]].
   
  +
== Історія становлення ==
Хоча після невдалих спроб подолати [[Велика Схизма|Велику Схизму]] на [[Ліонський собор|Ліонському]] ([[1274]]) та [[Флорентійський собор|Флорентійському]] ([[1439]]) соборах, багато греків, також і при османській окупації, приймали [[католицизм]], всі вони дотримувалися латинського обряду і лише у 1860-х роках почали з'являтися перші громади греко-католиків, що переходили до католицизму з православ'я.
+
Хоча після невдалих спроб подолати [[Велика Схизма|Велику Схизму]] на [[Ліонський собор|Ліонському]] ([[1274]]) та [[Флорентійський собор|Флорентійському]] ([[1439]]) соборах, багато греків, також і при [[Османська імперія|османській окупації]], приймали [[католицизм]], всі вони дотримувалися латинського обряду і лише у 1860-х роках почали з'являтися перші громади [[Греко-католицькі церкви|греко-католиків]], що переходили до католицизму з [[православ'я]].
   
Становлення грецької католицької церкви завдячує діяльності у Стамбулі священика Іоанна Марангоса, навколо якого і сформувалася громада. У 1878 році Марангос продовжив свою діяльність в Афінах. Перші церкви византо-католиков з'явилися в 80-х роках, у Фракії. В 1895 році в Стамбул прибули отці-ассумпціонисти, які заснували в місті два приходи візантійського обряду й семінарію.
+
Становлення грецької католицької церкви завдячує діяльності у [[Стамбул]]і священика [[Іоаннос Марангос|Іоанноса Марангоса]], навколо якого і сформувалася громада. У [[1878]] році Марангос продовжив свою діяльність в [[Афіни|Афінах]]. Перші церкви візанто-католиків з'явилися в 80-х роках у [[Фракія|Фракії]]. В [[1895]] році в [[Стамбул]] прибули отці-ассумпціонисти, які заснували в місті два приходи візантійського обряду та семінарію.
   
В 1907 році був утворений апостольський вікаріат із центром у [[Стамбул]]і, а священик Исайя Пападопулос був призначений вікарієм. 11 червня 1911 року папа [[Пій X]] перетворив вікаріат в ординариат, а Пападопулос був зведений у сан єпископа. В 1922 році його спадкоємець, єпископ Георг Калавассі переніс резиденцію до Афін, а в 1923 році Грецька католицька церква одержала статус апостольського екзархату. Дев'ятьма рокам пізніше екзархат був розділений на дві частини - для віруючих Греції й Туреччини. Резиденції екзархів розташовувалися в Афінах і Стамбулі.
+
В [[1907]] році був утворений апостольський вікаріат із центром у [[Стамбул]]і, а священик [[Ісая Пападопулос]] був призначений [[Вікарій|вікарієм]]. [[11 червня]] [[1911]] року папа [[Пій X]] перетворив вікаріат в [[ординариат]], а Пападопулос був зведений у сан [[єпископ]]а. В [[1922]] році його спадкоємець єпископ [[Георгос Калавассі]] переніс резиденцію до Афін, а в [[1923]] році Грецька католицька церква отримала статус апостольського ''екзархат''у. Дев'ятьма рокам пізніше екзархат був розділений на дві частини — для віруючих Греції й Туреччини. Резиденції екзархів розташовувалися в Афінах та Стамбулі відповідно.
   
Через постійну еміграцію греків Туреччини в Грецію число греко-католиків у стамбульському екзархаті постійно зменшувалося. У цей час у столиці Туреччини функціонує лише один невеликий прихід. Апостольський екзархат Греції нараховує близько 2 300 парафіян, більша частина яких проживає в Афінах, а також на егейських островах Сірос і Тінос, що традиційно мали істотне католицьке населення. Існує кілька приходів екзархату Греції в країнах Європи, парафіянами яких є греки-емігранти. Апостольський екзархат Греції очолює єпископ Димитриос Салахас. Богослужіння у всіх приходах ведеться грецькою мовою. Загальна кількість вірних грецькій католицькій церкві налічує 5000 осіб.
+
Через [[Малоазійська катастрофа|греко-турецький обмін населенням]] число греко-католиків у стамбульському екзархаті постійно зменшувалося. У цей час у столиці Туреччини функціонує лише один невеликий прихід. Апостольський екзархат Греції нараховує близько 2 300 парафіян, більша частина яких проживає в Афінах, а також на [[Егейські острови|Егейських островах]] [[Сірос]] і [[Тінос]], що традиційно мали здебільшого католицьке населення. Існує кілька приходів екзархату Греції в країнах Європи, парафіянами яких є греки-емігранти. Апостольський екзархат Греції очолює єпископ [[Дімітріос Салахас]]. Богослужіння у всіх приходах ведеться [[грецька мова|грецькою мовою]]. Загальна кількість прихожан грецької католицької церкви налічує 5 000 осіб.
   
 
==Посилання==
 
==Посилання==

Версія за 06:27, 2 липня 2009

Грецька католицька Церква — католицька церква східного обряду, приходи якої розташовані на територіях Греції і Туреччини.

Історія становлення

Хоча після невдалих спроб подолати Велику Схизму на Ліонському (1274) та Флорентійському (1439) соборах, багато греків, також і при османській окупації, приймали католицизм, всі вони дотримувалися латинського обряду і лише у 1860-х роках почали з'являтися перші громади греко-католиків, що переходили до католицизму з православ'я.

Становлення грецької католицької церкви завдячує діяльності у Стамбулі священика Іоанноса Марангоса, навколо якого і сформувалася громада. У 1878 році Марангос продовжив свою діяльність в Афінах. Перші церкви візанто-католиків з'явилися в 80-х роках у Фракії. В 1895 році в Стамбул прибули отці-ассумпціонисти, які заснували в місті два приходи візантійського обряду та семінарію.

В 1907 році був утворений апостольський вікаріат із центром у Стамбулі, а священик Ісая Пападопулос був призначений вікарієм. 11 червня 1911 року папа Пій X перетворив вікаріат в ординариат, а Пападопулос був зведений у сан єпископа. В 1922 році його спадкоємець єпископ Георгос Калавассі переніс резиденцію до Афін, а в 1923 році Грецька католицька церква отримала статус апостольського екзархату. Дев'ятьма рокам пізніше екзархат був розділений на дві частини — для віруючих Греції й Туреччини. Резиденції екзархів розташовувалися в Афінах та Стамбулі відповідно.

Через греко-турецький обмін населенням число греко-католиків у стамбульському екзархаті постійно зменшувалося. У цей час у столиці Туреччини функціонує лише один невеликий прихід. Апостольський екзархат Греції нараховує близько 2 300 парафіян, більша частина яких проживає в Афінах, а також на Егейських островах Сірос і Тінос, що традиційно мали здебільшого католицьке населення. Існує кілька приходів екзархату Греції в країнах Європи, парафіянами яких є греки-емігранти. Апостольський екзархат Греції очолює єпископ Дімітріос Салахас. Богослужіння у всіх приходах ведеться грецькою мовою. Загальна кількість прихожан грецької католицької церкви налічує 5 000 осіб.

Посилання