Григус Ігор Михайлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 10:57, 2 липня 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 2; позначено як недійсні: 3. #IABot (v2.0beta15))
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Григус Ігор Михайлович
Народився 3 березня 1958(1958-03-03) (62 роки)
Українська РСР с. Чистопади, Зборівський район, Тернопільська область, УРСР
Місце проживання Україна м. Рівне, Україна
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Діяльність лікар
Alma mater Кременецьке медичне училище
Дніпропетровський державний медичний інститут
Сфера інтересів медицина
Заклад Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука (м. Рівне)
Посада Проректор з навчально-методичної роботи Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука (м. Рівне)
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор медичних наук
Батько Григус Михайло Якимович
Мати Григус (Овсяк) Стефанія Павлівна.
У шлюбі з Наталія Євгенівна
Діти Валерія
Нагороди
Відмінник освіти України
Нагрудний знак МОН України «За наукові та освітні досягнення»

Григус Ігор Михайлович (нар.3 березня 1958, с. Чистопади Зборівського району Тернопільської області) — український лікар, доктор медичних наук, професор, в.о. директора Навчально-наукового інституту охорони здоров'я, завідувач кафедри здоров'я людини і фізичної реабілітації Національного університету водного господарства та природокористування, відмінник освіти України, лікар вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальностей «терапія» та «фізіотерапія», член-кореспондент Міжнародної Слов'янської академії освіти імені Я. А. Коменського, академік Академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства імені О. О. Остапця-Свешникова.

Життєпис

Ігор Григус народився 3 березня 1958 року в с. Чистопади на Тернопільщині.

По закінченні школи, у 1973 році поступив до Кременецького медичного училища, яке закінчив у 1977 році і розпочав трудову діяльність фельдшером.

Проходив строкову службу у лавах Радянської армії в Німеччині (19771979 рр.) на посаді санінструктора.

У 1979 році поступив на лікувальний факультет Дніпропетровського державного медичного інституту, який закінчив 1985 року.

По тому протягом 19851986 років працював у Рівненській обласній клінічній лікарні, а з 1986 по 2002 рік — головою циклової комісії та викладачем терапії у Рівненському базовому медичному коледжі.

У 2001 році захистив кандидатську дисертацію «Ефективність терапії та медикаментозна реабілітація осіб із хворобами оперованого шлунка».

Протягом 20042006 років навчався також на факультеті здоров'я, фізичної культури і спорту Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука.

У 2002 року став доцентом, а 2010 року — професором кафедри фізичної реабілітації факультету здоров'я, фізичної культури і спорту Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука.

З 2005 року І. Григус член-кореспондент Міжнародної Слов'янської академії освіти імені Я. А. Коменського, з 2014 року — академік Академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства імені О. О. Остапця-Свешникова .

2010 року відбувся захист докторської дисертації «Методологічні аспекти розробки режимів фізичної активності в реабілітації хворих на бронхіальну астму».

З 2011 року до травня 2013 року обіймав посаду проректора з навчально-методичної роботи Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука.

З травня 2013 року — завідувач кафедри здоров'я людини і фізичної реабілітації Національного університету водного господарства та природокористування.

Під науковим керівництвом Ігоря Григуса захищено 7 кандидатських дисертацій і одна докторська.

Член спеціалізованої вченої ради Д 35.829.01 у Львівському державному університеті фізичної культури Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук з фізичного виховання та спорту за спеціальностями: 24.00.01 — олімпійський та професійний спорт; 24.00.02 — фізична культура, фізичне виховання різних груп населення; 24.00.03 — фізична реабілітація (2012—2014 рр.), з лютого 2015 року — член спеціалізованої вченої ради К 20.051.10 ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Науковий доробок

Автор понад 230 наукових праць, з них 5 посібників, монографій, деклараційного патенту на винахід (спосіб лікування) та раціоналізаторської пропозиції.

  • Григус І. М. Фізична реабілітація хворих на бронхіальну астму (монографія) / І. М. Григус. — Рівне, 2008. — 240 с.
  • Григус І. М. Перша медична допомога: навчально-методичний посібник / М. Я. Романишин, І. М. Григус. — Рівне: Редакційно-видавничий центр Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука, 2009. — 220 с.
  • Григус І. М. Судова медицина та психіатрія: курс лекцій / І. М. Григус. — Рівне, 2010. — 200 с.
  • Григус І. М. Нетрадиційні методи оздоровлення / І. М. Григус. — Рівне, 2010. — 188 с.
  • Григус І. М. Фізична реабілітація при захворюваннях дихальної системи: навчальний посібник / І. М. Григус. — Рівне, 2011. — 186 с.
  • Григус І. М. Теоретичні та методологічні аспекти фізичної реабілітації дітей з особливими потребами: [посібник] — Рівне, 2012. — 124 с.

Під його керівництвом захищено 7 кандидатських дисертацій: Михайлова Н. Є., Романишин М. Я., Ногас А. О., Нагорна О. Б., Чернієнко О. А., Євтух М.І., Кучер Т.В. та 1 докторська (Андрійчук О. Я.).

Нагороди

  • Відмінник освіти України (2003 р.)
  • Нагороджений Почесною грамотою Міністерства охорони здоров'я України (2003 р.)
  • Нагороджений Нагрудним знаком «За наукові та освітні досягнення» (2015 р.)

Сім'я

Ігор Григус одружений, має дочку.

Джерела

http://nuwm.edu.ua/nni-oz/dekanat