Грізний (Жуль Верн): відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Немає опису редагування
м (виправлення помилки цитування)
Рядок 4: Рядок 4:


== Конструкція ==
== Конструкція ==
Корпус металевий, [[Веретено|веретеноподібної]] форми, досить вузький, до [[Ніс (морський термін)|носа]] загострюється сильніше ніж до [[Корма|корми]], довжина&nbsp;— 10 метрів. З боків розташовані чотири [[Спиця|спицеві]] колеса з товстими шинами, спиць надано форму лопаток. Діаметр коліс дорівнює 60 сантиметрам. Зверху розташовані три люка, біля носа видно верхівку [[Перископ|перископа]]. Поздовжньо по обидва боки кіля розташовані дві турбіни Парсона. Крила знаходяться з боків, зазвичай вони притиснуті до бортів і розправляються лише в польоті<ref name="Властелин" />.
Корпус металевий, [[Веретено|веретеноподібної]] форми, досить вузький, до [[Ніс (морський термін)|носа]] загострюється сильніше ніж до [[Корма|корми]], довжина&nbsp;— 10 метрів. З боків розташовані чотири [[Спиця|спицеві]] колеса з товстими шинами, спиць надано форму лопаток. Діаметр коліс дорівнює 60 сантиметрам. Зверху розташовані три люка, біля носа видно верхівку [[Перископ|перископа]]. Поздовжньо по обидва боки кіля розташовані дві турбіни Парсона. Крила знаходяться з боків, зазвичай вони притиснуті до бортів і розправляються лише в польоті<ref name="Властелин">Ж. Верн «Володар світу»</ref>.


== Див. також ==
== Див. також ==

Версія за 12:40, 30 листопада 2018

Грізний в різних середовищах
Загибель Грозного

Грізний — вигадана машина-амфібія Робура-Завойовника з фантастичного роману Жюля Верна «Володар світу». Грізний здатний пересуватися в чотирьох різних середовищах: по суші (як автомобіль), по воді (як катер), під водою (як підводний човен) і по повітрю (як орнітоптер). Гине в кінці роману через нерозсудливість свого творця — він вважав себе володарем природи, і направив машину в самий центр грози, де в Грізний вдаряє блискавка і він падає у води Мексиканської затоки.

Конструкція

Корпус металевий, веретеноподібної форми, досить вузький, до носа загострюється сильніше ніж до корми, довжина — 10 метрів. З боків розташовані чотири спицеві колеса з товстими шинами, спиць надано форму лопаток. Діаметр коліс дорівнює 60 сантиметрам. Зверху розташовані три люка, біля носа видно верхівку перископа. Поздовжньо по обидва боки кіля розташовані дві турбіни Парсона. Крила знаходяться з боків, зазвичай вони притиснуті до бортів і розправляються лише в польоті[1].

Див. також

Примітки

  1. Ж. Верн «Володар світу»