Грізний (Жуль Верн)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:43, 6 жовтня 2017, створена Oleksandr Tahayev (обговорення | внесок) (Oleksandr Tahayev перейменував сторінку з Грозний (Жюль Верн) на Грізний (Жуль Верн))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Грозний в різних середовищах
Загибель Грозного

Грозний — вигадана машина-амфібія Робура-Завойовника з фантастичного роману Жюля Верна «Володар світу». Грозний здатний пересуватися в чотирьох різних середовищах: по суші (як автомобіль), по воді (як катер), під водою (як підводний човен) і по повітрю (як орнітоптер). Гине в кінці роману через нерозсудливість свого творця — він вважав себе володарем природи, і направив машину в самий центр грози, де в Грозний вдаряє блискавка і він падає у води Мексиканської затоки.

Конструкція

Корпус металевий, веретеноподібної форми, досить вузький, до носа загострюється сильніше ніж до корми, довжина — 10 метрів. З боків розташовані чотири спицеві колеса з товстими шинами, спиць надано форму лопаток. Діаметр коліс дорівнює 60 сантиметрам. Зверху розташовані три люка, біля носа видно верхівку перископа. Поздовжньо по обидва боки кіля розташовані дві турбіни Парсона. Крила знаходяться з боків, зазвичай вони притиснуті до бортів і розправляються лише в польоті[1].

Див. також

Примітки

  1. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою Властелин не вказано текст