Грінкартка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:45, 12 травня 2020, створена MaryankoBot (обговорення | внесок) (виправлення посилання за допомогою AWB)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Грін-кард» вид з обох сторін

Грін-картка (також Посвідка на постійне проживання в США, Зелена картка, Грін-кард; англ. green card; повна офіційна назва: United States Permanent Resident Card) — посвідчення особи або так названа ідентифікаційна картка, що підтверджує наявність дозволу на проживання в США людини, що не є громадянином США, але постійно проживає на території США, та надає право працевлаштування на всій території цієї країни. «Грін-картки» нового зразку знову стануть зеленими. Тепер Green Card (дослівний переклад — «зелена картка») будуть виправдовувати свою назву. Останній раз зеленими «грін-картки» були більш ніж 45 років тому. Зелена картка видається після достатньо довгого і коштовного процесу збору документів та подачі необхідних заяв, і лише по прибуттю на територію США.

Основні способи отримання дозволу на проживання[ред. | ред. код]

В останній час кількість заявок на отримання дозволу на проживання в США складає до 3 мільйонів осіб в рік, при середньому терміні задоволення заяви, що досягає 0.5-10 років через різке збільшення заяв громадян із країн з великою кількістю населення, особливо Індії, Китаю, Мексики та Філіппін. Квота на країну не повинна перевищувати 7 % від загальної кількості іммігрантів в категорії.

Лотерея[ред. | ред. код]

Дозвіл на шанс на проживання можна виграти через участь в особливій інтернет-лотереї (Діверсифікаційна лотерея, DV), яка щороку проводиться урядом США. Одна з цілей лотереї — заохочення імміграції в США людей з країн, іммігранти з яких в США майже не представлені. Більше 6,4 мільйона осіб подали заяви на участь в лотереї в 2008 році. Враховуючи членів сімей заявників, загальна кількість учасників досягла 10 мільйонів осіб. Основна маса з них — жителі з країн що розвиваються Африки (41 %) і Азії (38 %), 19 % з Європи, 2 % з Південної Америки. На перше місце вийшла країна Бангладеш з 1,7 млн заявників, за нею — Нігерія з 684 тисячами. Уродженці країн з великим представництвом іммігрантів, а саме Бразилії, континентального Китаю, Колумбії, Домініканської Республіки, Еквадору, Сальвадору, Гватемали, Гаїті, Індії, Ямайки, Мексики, Пакистану, Філіппін, Перу, Польщі, Південної Кореї, Канади і Великої Британії (крім Північної Ірландії) та її колоній, В'єтнаму в лотереї участі не брали, тому що число іммігрантів з цих країн за останні 5 років перевищує 50 тисяч осіб. Росія була знов допущена до участі в лотереї у 2008 (DV-2010).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]