Гуантанамера: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (Вилучення 20 інтервікі, відтепер доступних на Вікіданих: d:q835454)
м (категоризація)
Рядок 16: Рядок 16:
{{Song-stub}}
{{Song-stub}}


[[Категорія:Пісні]]
[[Категорія:Пісні 1929]]
[[Категорія:Музика Куби]]
[[Категорія:Пісні Куби]]
[[Категорія:Іспаномовні пісні]]
[[Категорія:Патріотичні пісні]]
[[Категорія:Пісні за алфавітом]]

Версія за 14:34, 20 жовтня 2017

Гуантанамера (ісп. Guantanamera — дівчина з Гуантанамо) — одна з найвідоміших кубинських патріотичних пісень, заснована на першому вірші найпершої поеми, написаної в 19 столітті кубинським поетом і письменником, борцем за визволення Куби з-під влади Іспанії Хосе Марті, вперше опублікованої в його збірці «Прості вірші» («Versos Sencillos»). Вважається, що музику написав Хосе Фернандес Діас («Хосеїто») в 1929 році (точна дата невідома). Він же написав повний варіант пісні.

З огляду на повагу кубинців до Марті, можна сказати, що пісня стала ледь не неофіційним гімном Куби. Існують численні варіанти й переспіви цієї популярної пісні.

Сюжет пісні

В тексті пісні розповідається про жінку з Гуантанамо, з якою в героя були романтичні відносини і яка зрештою покинула його. Є думка, що цим героєм був сам Фернандес.

Історія приспіву «Гуантанамера … / Гуахіра Гуантанамера …» приблизно така. Гарсія з друзями стояли в підворітті. Мимо пройшла дівчина (з Гуантанамо) і хлопці зробили їй незвичайний комплімент (по-іспанськи — «піропо»). Дівчина відповіла досить жорстко, образилася й пішла. Збентежений Гарсія думав про її реакцію, поки його друзі над ним жартували. Пізніше, повернувшись додому, він сів за піаніно й разом із друзями написав цей рефрен.

«Гуахіра» — кубинський ритм, названий так за назвою селян Куби. «Гуахіра Гуантанамера» може означати «Селянська дівчина з Гуантанамо» або «Ритм Гуахіра з Гуантанамо». Тобто, тут гра слів. Хор може співати про пісню або про її ритм, або про дівчину (що більш імовірно).

Посилання