Гусятинський районний краєзнавчий музей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гусятинський районний комунальний краєзнавчий музей
Портал:Музеї
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування вул. Тернопільська, 5, смт. Гусятин, Тернопільська обл.
Засновано 1979 рік
Фонд 16 тисяч

Гусятинський районний комунальний краєзнавчий музей — районний комунальний краєзнавчий музей у смт Гусятині Тернопільської області; зібрання матеріалів з історії, культури та персоналій Густина і Гусятинщини.

Музей розташований за адресою: Україна, вул. Тернопільська, 5, смт. Гусятин, Тернопільська обл., телефон 03557-219-32.

Історія: становлення і сучасність

Від 1979 року експозиція розміщувалася у колишній синагозі (пам'ятник архітектури 17 ст.). У 2006 році розпочато переобладнання музейної експозиції в іншому приміщенні.

Фонди і експозиція музею

В основному і науково-допоміжному фондах музею зберігаються понад 16 тисяч експонатів — унікальні колекції викопних решток кісток мамонта й динотерія, кам'яні та бронзові знаряддя праці, гончарні вироби, старовинна вишивка тощо.

Музей організовує науково-дослідну, науково- просвітницьку, фондову, експозиційну та виставкову роботу.

Експозиція городища — святилища Богит, яке входило в «Збруцький культовий центр», що оформлена в приміщенні малого експозиційного залу музею у вересні — жовтні 2009 року, — стала візитівкою краю і дуже цікавим об'єктом для потоку туристів. Святилище є пам'яткою археології національного значення (охоронний номер 2249).

У складі музею три відділи: природи, археології, історії. Спеціальні стенди розкривають особливості природи Гусятинського краю, його досягнення в економіці. Демонструються унікальні колекції : викопні рештки кісток мамонта, кам'яні та бронзові знаряддя праці, гончарні вироби тощо.

Джерела і посилання