Гідронасос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 19:00, 2 листопада 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 2; позначено як недійсні: 0.) #IABot (v2.0)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Fluid flow in an external gear pump
Рух рідини у зовнішньому зубчастому насосі

Гідронасос (рос. гидронасос; англ. hydraulic pump; нім. Wasserpumpe f) — вид насоса, гідромашина, призначена для створення напрямленого потоку рідини.

Гідравлічні насоси використовуються в системах гідравлічного привода і можуть бути гідростатичними або гідродинамічними. Гідравлічний насос — це механічне джерело живлення, яке перетворює механічну потужність у гідравлічну енергію (гідростатичну енергію, тобто витрату, тиск). Він генерує потік з достатньою потужністю для подолання тиску, викликаного навантаженням на виході насоса. Коли працює гідравлічний насос, він створює вакуум на вході насоса, який змушує рідину текти з резервуара у вхідну лінію до насосу, а за допомогою механічного впливу подає цю рідину на випускний отвір насоса і вводить його в гідравлічну систему. Гідростатичні насоси — це позитивні насоси для зсуву, тоді як на гідродинамічних насосах можуть бути зафіксовані змінні насоси, в яких течію через насос неможливо регулювати, або змінні насоси, що мають складніші конструкції. Гідродинамічні насоси частіше зустрічаються у повсякденному житті. Гідростатичний насос різного типу працює за принципом правила Паскаля. Воно стверджує, що збільшення тиску в одній точці закритої рідини в рівновазі спокою рівномірно передається в усі інші точки рідини, якщо тільки не буде ефекту сили тяжіння (у випадку статики).

Література[ред. | ред. код]

Інтернет-ресурси[ред. | ред. код]