Гірнича промисловість Ефіопії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 06:46, 17 грудня 2020, створена Leon II (обговорення | внесок) (ВП:НЕКАТАЛОГ)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гірнича промисловість Ефіопії загалом розвинена слабко, на її частку у ВВП в кінці XX ст. припадало бл. 1 %. Постійно розробляються тільки родов. руд золота, епізодично родов. платини та ін. Накопичений видобуток за 1890-2000 рр. становить бл. 50 т. Перспективи золотодобувної промисловості пов'язані з розробкою корінних родов.

Окремі галузі[ред. | ред. код]

Золото Видобуток золота, головним чином з бідних родовищ на півдні і заході, здавна був побічним промислом для місцевого населення. З кінця 1960-х років розробка багатих родовищ золота поблизу Кібре-Менгіст (Адола) в штаті Сідамо сприяла зростанню видобутку цього металу. У 1970-і роки видобуток золота скоротився, але у 1986 він становив 923 кг. Золотодобувна копальня Lege-Dembi рудник, - власність фірми Midroc Ethiopia, - після модернізації в 2002-2003 має продуктивність бл. 4 т/рік. Рудне поле містить до 83 т запасів Au і розробляється комбінованим - спершу відкритим, а на другому етапі шахтним способом. В іншому золотодобувному проекті задіяні норвезькі компанії.

Платиноїди З 1926 в Е. видобувають платиноїди з розсипів (родов. Юбдо); накопичений видобуток до 2000 – бл. 3 т металу. Перспективи збільшення видобутку пов'язані з приростом запасів в районі родов. Юбдо.

Зазізняк видобувають і переробляють у невеликих кількостях (кінець XX ст.). Значні поклади залізняку і вугілля виявлені в районах Уоллега, Іллубабор і Шоа, але станом на кінець 1990-х років їх розробка ще не розпочата.

Колумбіт,танталіт На копальні Кентіча (Kenticha) біля Шакісо (Shakiso) одержують 20 т/рік колумбіто-танталітового концентрату. Оператор – державна структура Ethiopian Mineral Resources Development Enterprise, яка на початку XXI ст. виставлена на приватизацію.

Поліметалічні руди в Е. добувалися в 1973-74 на родов. Дібаруа японською компанією.

Мідь У 1974 в Японію було експортовано 1,9 тис. т мідного концентрату. Алмази також добувають.

Інші корисні копалини. У XX ст. епізодично видобували також буре вугілля а провінціях Уоллега, Еритрея, Шоа; каолін в пр. Еритрея (родов. Терамні і Адді-Кеїх), сірку (пр. Шоа і на півн. Соляного плато), калійну сіль (Соляне плато). Крім того, в Е. добувають незначну к-ть нерудної сировини – глини, пісок, гравій, гіпс. У країні на місцевій сировині працюють декілька цементних заводів (в Массауа, Аддіс-Абебі, Дире-Дауа), що задовольняє внутр. потреби.

У країні добувають кухонну сіль, однак її не вистачає для задоволення внутрішніх потреб. Розвідані родовища або ведеться видобуток в незначному масштабі інших корисних копалин: міді, сірки, нафти, мармуру, слюди, кіноварі і марганцю. Перспективи розвитку гірничої промисловості пов'язані з пром. освоєнням родов. газу (Келуб), танталової сировини (Кентіче), а також калійних солей (район Данакіль) і природної соди (район оз. Шала).

Геологічна служба. Підготовка кадрів[ред. | ред. код]

Геол. і гірн. роботи в країні ведуться Міністерством шахт і енергетики. Підготовка нац. кадрів гірничо-геол. профілю ведеться в Аддис-Абебі, а також у вишах ряду країн.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.