Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 06:11, 14 липня 2022, створена Andriy.v (обговорення | внесок) (Змінив налаштування захисту для «Головна сторінка»: важлива сторінка ([Редагування=Дозволено тільки адміністраторам] (безстроково) [Перейменування=Дозволено тільки адміністраторам] (безстроково)))
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

неділя, 2 жовтня 2022 року

1 198 636 статей українською

151 026 зареєстрованих дописувачів

3250 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Джон Роналд Руел Толкін, автор книги «Го́біт, або Туди́ і зві́дти» (англ. The Hobbit, or There and Back Again) — роман-казка англійського письменника Джона Роналда Руела Толкіна. Вперше опублікований 1937 року видавництвом «Джордж Аллен і Анвін», із часом став класикою дитячої літератури. В основі сюжету — подорож гобіта Більбо Торбина, чарівника Ґандальфа та тринадцяти гномів на чолі з Торіном Дубощитом. Їхній шлях лежить до Самотньої Гори, де дракон Смоґ стереже захоплені ним гномівські скарби. «Гобіт, або Туди і звідти» — перша опублікована робота Толкіна, дія якої відбувається у світі Середзем'я. Книга отримала схвальні відгуки критиків і мала попит у читачів, що спонукало видавця просити автора про продовження. 1937 року Толкін узявся за написання нової історії про гобітів. Підсумком роботи став роман «Володар Перснів» — на відміну від «Гобіта», цей твір орієнтований на дорослу читацьку аудиторію. Щоб досягти узгодженості між двома книгами Толкін зробив деякі зміни в початковому тексті «Гобіта», насамперед щодо опису зустрічі Більбо з Ґолумом.

Леон Андреасов під час диспуту. 1915 рік Леон Михайлович Андреасов (13 серпня 1891, Тифліс — 30 січня 1976, Харків) — радянський український учений, хімік, професор. Декан хімічного факультету та завідувач кафедр загальної хімії і кількісного аналізу Харківського державного університету. Також очолював кафедру хімії у Харківському та у Ростовському інститутах інженерів залізничного транспорту[ru] і кафедру загальної хімії у Харківському медичному інституті.

Вибране зображення

Münster, LBS, Funktionsskulptur -- 2021 -- 9801.jpg
Скульптура «Abluftplastik» (Фрідріх Грезель, 1971) поблизу LBS у Мюнстері, Північний Рейн-Вестфалія, Німеччина.

Вибраний список

Прапор Вінницької області Це список міст і селищ міського типу Миколаївської області. До складу Миколаївської області входять 9 міст та 17 селищ міського типу (містечка), а загальна кількість їх становить 26 населених пунктів. Найбільшим містом області є Миколаїв з населенням у 470 011 осіб за даними Державної служби статистики України від 1 січня 2022 року. У списку показані міста та містечка Миколаївської області, офіційні назви українською мовою, їхня площа, населення (за даними перепису 2001 року й інформації Державної служби статистики України від 1 січня 2022 року), географічні координати адміністративних центрів, мовний склад (зазначені мови, що становлять понад 1% від населення громади за даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року), положення на карті області. Міста України могли мати обласне та районне значення і до адміністративно-територіальної реформи 2020 року в області налічувалося 5 міст обласного значення: Вознесенськ, Миколаїв, Очаків, Первомайськ і Южноукраїнськ. Районного значення 4 міста: Баштанка, Нова Одеса, Новий Буг та Снігурівка. Внаслідок адміністративно-територіальної реформи 2020 року усі міста в Україні (в тому числі і обласні центри, і міста обласного значення) включені до складу районів.

Поточні події

COVID-19 у світі / в Україні • Російсько-українська війна (широке вторгнення: битва за Донбас; бої на півдні; криза на ЗАЕС) • Протести в Ірані
Ураган Ян перед виходом на узбережжя Флориди, 26 вересня 2022

2 жовтня в історії

Вітторіано на площі Венеції у Римі — один з найвідоміших символів римського неокласицизму (1885—1911)
Messerschmitt Me.163 Komet у музеї ВПС США, Дейтон, Огайо

Народилися

Ганді в Південній Африці в 1909 р.

Померли

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа