Відмінності між версіями «Давньоєврейська мова»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
м (Робот: виправлення подвійного перенаправлення → Іврит)
 
(Не показані 3 проміжні версії цього користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
  +
'''Давньоєврейська мова''' або біблійний іврит — перша мова євреїв, поширена в [[Ізраїльське царство|Стародавньому Ізраїлі]] («країна Ханаанська»; «Земля Ізраїльська»). Протягом 1-го тисячоліття до н. е. перебувала як в усному, так і в письмовому вживанні, вийшовши згодом з усного вживання в зв'язку з падінням давньоєврейської державності і відходом євреїв у діаспору.
#ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ [[Іврит]]
 
  +
  +
Основними пам'ятниками староєврейської мови є Єврейська Біблія ([[Танах]], Старий Завіт), [[Мішна]], а також багата середньовічна єврейська література, поезія, рабинська література, історіографія, твори з математики, астрономії, філософії, хімії, природничих наук. Єврейською мовою писали також багато поетів і письменників Нового часу аж до його відродження як розмовної мови, мови школи, ЗМІ, літератури, а також державної мови Ізраїлю.
  +
  +
Сучасний [[іврит]] є відродженою формою староєврейської мови.
  +
[[Категорія:Єврейські мови]]

Поточна версія на 13:02, 1 грудня 2020

Давньоєврейська мова або біблійний іврит — перша мова євреїв, поширена в Стародавньому Ізраїлі («країна Ханаанська»; «Земля Ізраїльська»). Протягом 1-го тисячоліття до н. е. перебувала як в усному, так і в письмовому вживанні, вийшовши згодом з усного вживання в зв'язку з падінням давньоєврейської державності і відходом євреїв у діаспору.

Основними пам'ятниками староєврейської мови є Єврейська Біблія (Танах, Старий Завіт), Мішна, а також багата середньовічна єврейська література, поезія, рабинська література, історіографія, твори з математики, астрономії, філософії, хімії, природничих наук. Єврейською мовою писали також багато поетів і письменників Нового часу аж до його відродження як розмовної мови, мови школи, ЗМІ, літератури, а також державної мови Ізраїлю.

Сучасний іврит є відродженою формою староєврейської мови.