Відмінності між версіями «Дарквейв»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (Додавання/виправлення дати для: Шаблон:Мовні помилки; косметичні зміни)
м (r2.7.3) (Робот: замінив en:Dark Wave на en:Dark wave)
Рядок 57: Рядок 57:
 
[[cs:Dark Wave]]
 
[[cs:Dark Wave]]
 
[[de:Dark Wave]]
 
[[de:Dark Wave]]
[[en:Dark Wave]]
+
[[en:Dark wave]]
 
[[eo:Malluma ondo]]
 
[[eo:Malluma ondo]]
 
[[es:Dark wave]]
 
[[es:Dark wave]]

Версія за 02:15, 5 березня 2013

Dark Wave
Стилістичні походження
Походження
пізні 1970-ті - ранні 1980ті Європи (головним чином Англія, Німеччина, Франція й Італія).
Типові інструменти
Популярність Від низької до середньої в 1980-тих у США та Європі, пізніше на рівні андерграунду
Холодна хвиля, етеріал, готичний рок, неокласика
Локальні сцени
Холодна хвиля (Франція, Бельгія)

Дарквейв, темна хвиля (англ. Darkwave або dark waveтемна хвиля) — музичний напрямок, що виник в кінці 1970-х, ділячи популярність з нью-вейвом і пост-панком. Дарквейв еволюціонував через доповнення темної, вдумливої лірики з відтінками смутку. У 1980-х в на основі дарквейв-руху розвивалася субкультура, представників якої називали «вейверами» (англ. wavers) або «дарквейверами» (dark wavers).

Дарквейв як багатозначний термін

Німецька ульотка 1993р.

Перше використання терміну відносять приблизно до 1980-х, для означення темного різновиду музики new wave, наприклад темний synthpop (у Німеччині також званий electrowave), готичний рок або Французький coldwave, і посилається на смутну електронну музику ансамблів подібно до Anne Clark, Fad Gadget, Psyche та Depeche Mode або раннім готичним рок ансамблям, як наприклад Bauhaus, Joy Division, The Cure та Cocteau Twins. Після того, як рух new wave почав згасати в кінці 1980-х, darkwave, отримавши свіже дихання в творчості таких ансамблів, як наприклад Deine Lakaien, The Frozen Autumn, Love Is Colder Than Death, та інших.

В той же час, низка німецьких артистів, зокрема Das Ich, Goethes Erben і Lacrimosa, розвивали більш театральний стиль, урізноманітнений німецькою поетичною і метафоричною лірикою, який отримав назву Neue Deutsche Todeskunst (Нове Німецьке Передсмертне Мистецтво). Після стилістичного перелому музики, використання термін «darkwave», як багатозначного терміну згасає.

Дарквейв, як стиль

У вужчому сенсі, термін darkwave посилається на суміш між різних стилів музики, особливо між рок-музикою (cold wave, gothic rock) і електронною музикою (synthpop, ембієнт та індастріал). В цьому сенсі термін використовується і до сучасної доби.

Проте, в початку 1990-х, коли німецькі групи, такі як Das Ich, Deine Lakaien, продовжували комбінувати готичну музики з пост-індастріал звуками, термін darkwave почав використовуватися більше як стилістичне поняття. Інші ансамблі подібно до Silke Bischoff, Engelsstaub змішав synthpop або готичного року з елементами стилю неофолк. В творчості групи Sopor Aeternus & The Ensemble Of Shadows поєднуються елементи готичного року, неофолку та середньовічної музики.

Музичні приклади

Характерні альбоми

Джерела

Шаблон:En {{Дані країни http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B2%D1%8D%D0%B9%D0%B2 | прапорпосилання/ядро | варіант = | розмір = | назва = | altlink = збірна з регбі | altvar = регбі союз}}