Дарксайд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:31, 17 червня 2019, створена 46.211.239.90 (обговорення) (Виправив граматичні помилки)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дарксайд
Darkseid DCnU.jpg
Дарксайд, намальований художником Джимом Лі[ru]
Історія
Видавець DC Comics
Дебют "Superman's Pal Jimmy Olsen" № 134 (Листопад 1970 року)
Автор(и) Джек Кірбі
Характеристики
Позиція Зло
Вид Новий бог
Зріст 260 см (змінюється)
Вага 825 кг (змінюється)
Союзники
Степпенвулф, Десаад, Грэнни Гуднесс, Калибак, Гордон Годфри, Новые Боги

Дарксайд (Морок[1], англ. Darkseid) — вигаданий персонаж «DC Comics», створений письменником художником Джеком Кірбі. Вперше з'явився в 134-му випуску коміксу «Superman's Pal Jimmy Olsen», що вийшов в листопаді 1970 року.

Дарксайд — один з наймогутніших персонажів «DC Comics». Після свого дебюту в бронзовому столітті коміксів він вже чотири десятиліття з'являється в коміксах «DC Comics». Є ворогом Супермена і Нових богів. Персонаж також з'являється в мультфільмах і комп'ютерних іграх, випущених за мотивами коміксів «DC Comics», на колекційних картках, а його образ використовується для створення іграшок.

Дарксайд зайняв 6 місце в списку «Сто найбільших лиходіїв коміксів всіх часів» за версією IGN.

Вигадана біографія

Юксес — син Півдня Хана і Хеггри, був другим в черзі на престол планети Апоколіпс. Коли його старший брат Дрексу повинен був отримати легендарну Омега-Силу, Юксес вбив брата (пізніше виявилося, що він вижив) і забрав силу собі, перетворивши себе в каменеподібне створення. Після цього він взяв собі нове ім'я - Дарксайд. Одного разу Дарксайд закохався в апоколіптіанскую жінку-вченого на ім'я Сули, з якою у нього народився син Калібак. Пізніше Сулі була отруєна Десаадом за наказом Хеггри, яка вважала, що Сулі робить Дарксайда добрішими. Через деякий час Дарксайд за повчанням своєї матері одружився на Тигру, з якої також мав сина Оріона. Але після смерті Сулі серце Дарксайда стало ще більш холодним, і тепер він посилає Десаада отруїти Хеггру. В кінцевому рахунку, він стає верховним монархом Апоколіпса. Після цього дарксайд виганяє Тигру з Апоколіпса.[2]

Руйнівна війна з конкуруючої планетою Новий Генезис була зупинена тільки в результаті дипломатичного обміну синами між правителем Нового Генезису Верховним Отцем і Дарксайдом. Син Дарксайда Оріон був переданий Верховному Отця, в той час як Дарксайд отримав Скотта Фрі, який пізніше став майстром пагонів під ім'ям Містер Чудо. В кінцевому рахунку, це виявилося невдачею Дарксайда, так як його біологічний син навчився цінувати і захищати ідеали Нового Генезису на противагу своєму батькові. Дарксайду було передвіщено, що він загине від рук свого сина.

Бачачи інших богів, як загрозу, Дарксайд вторгається на острів Теміскіра, щоб відкрити секрет місцезнаходження олімпійських богів, плануючи скинути олімпійців і забрати їх силу. Відмовивши допомагати Дарксайду в його шаленому пошуку, амазонки стали битися з військами його парадемонів, в результаті чого половина населення амазонок загинуло. Чудо-жінка змогла помститися Дарксайду за смерть своїх сестер, помістивши частину своєї власної душі в Дарксайда, це трохи послабило силу бога..[3]

Мета Дарксайда полягає у знищенні свободи волі і зміні всесвіту за своїм образом. Для цього він намагається розгадати таємниче Рівняння антижиття, яке дасть йому повний контроль над думками і емоціями всіх живих істот у Всесвіті. Дарксайд намагався досягти панування над всесвіту і іншими способами, в першу чергу через свого міньйону Славного Годфрі, який своїм голосом міг управляти умами людей. У дарксайд був особливий інтерес до Землі, так як він вважав, що в умах людей є багато, якщо не все, фрагменти Рівняння антижиття. Дарксайд намір досліджувати свідомості кожної людини, щоб зібрати Рівняння воєдино. Це призвело до зіткнення з багатьма супергероями Всесвіту DC, особливо з кріптонцем Суперменом. Дарксайд діяв за кулісами, використовуючи потужних міньйонів, в тому числі діяв через Інтерганг — злочинний синдикат, який використовує апоколіптіанскіе технології, пізніше перетворився в релігійний культ, який поклонявся дарксайд як богу зла.

Сили і здібності

Надлюдська сила: Дарксайд володіє надлюдською силою. Він легко піднімає вагу, що перевищує 100 тонн. За фізичній силі він рівний Супермену.

Невразливість: Дарксайд практично невразливий до всіх видів впливу, включаючи холод, електрику, високі температури, отрути і токсини.

Надлюдська витривалість: Нездатний втомитися, Дарксайд володіє нескінченною витривалістю. Він також не має потреби ні в кисні, ні в їжі.

Безсмертя: Дарксайд не може бути убитий, Джерело Сили може воскресити його в будь-який момент. Навіть коли Спектр вбив Дарксайда, той майже миттєво воскрес. Він не може померти від старості або з іншої причини. Єдине, що його вбило — це Чорний гонщик, аватаром якого став Флеш (Війна Дарксайд).

Регенерація: Дарксайд здатний миттєво зцілити будь-які поранення.

Омега Ефект: Велика сила, яку отримав Дарксайд — це Омега Ефект. Він фокусує цю силу в енергію, якої може стріляти з очей. Цей ефект не просто руйнівна атака, також за допомогою нього можна телепортуватись в будь-яку точку всесвіту за бажанням Дарксайда, а потім повернути назад; а можна просто знищити ціль або перетворити в щось. Дарксайд повністю контролює свої Омега-промені, він може направляти їх прямо до мети або знищити ціль за рогом, зігнувши промені. Ефект може проходити крізь практично будь-які бар'єри, включаючи час і простір. Дарксайд стверджував, що проти його Омега-променів не зможе вистояти жодна жива істота, але, тим не менш, Думсдей і Супермен вистояли. А Бетмен єдиний, хто ухилився від Омега-променів.

Критика та відгуки

  • Дарксайд посів шосте місце в списку 100 найбільших лиходіїв коміксів за версією IGN.

Примітки

  1. У перекладі Ліги справедливості телеканалом ТЕТ
  2. «New Gods» (том 1) № 7
  3. «Wonder Woman» (том 2) № 173, № 188