ДахаБраха

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ДахаБраха
Концерт ДахиБрахи у Львові у листопаді 2009
Концерт ДахиБрахи у Львові у листопаді 2009
Основна інформація
Жанр Етно-хаос
Роки 2004 - до сьогодні
Країна Україна
Місто Київ
Мова Українська, Староукраїнська, Англійська
Тематика Народні пісні
Склад Марко Галаневич
Ніна Гаренецька
Ірина Коваленко
Олена Цибульська
Колишні
учасники
Олександра Гарбузова
www.dakhabrakha.com.ua
Commons-logo.svg ДахаБраха у Вікісховищі

ДахаБраха (читається як Да́ха Бра́ха) — київський музичний етно-гурт.

Організатором, художнім керівником та продюсером гурту є Владислав Троїцький (Центр сучасного мистецтва «Дах»).

Історія

Гурт сформувався на початку 2000-х років у творчій атмосфері театру «Дах» з молодих фольклористів та музикантів, яких згуртував навколо себе Владислав Троїцький. У 2004 році гурт починає активну концертну діяльність, зокрема у грудні 2004 гурт виступав на Помаранчевому Майдані. В наступні роки гурт постійно виступає на фестивалях етнічної музики, зокрема «Шешори», бере участь у виставах театру «Дах».

В 2006 році вийшов дебютний альбом гурту — «На добраніч», в який увійшло 18 пісень. Звукорежисерами роботи виступили Анатолій Сорока та Антон Матвійчук. Наступними альбомами стали «Ягудки» та «На межі». У 2010 році очікується вихід четвертого альбому, до якого, зокрема, увійдуть пісні «Тёлки» та «Specially for you». [1]

Наприкінці березня 2010 року у Санкт-Петербурзі ДасіБрасі вручили премію ім. Сєрґєя Курьохіна у сфері сучасної музики. [2]

Склад

До складу гурту станом на сьогодні входять:

DakhaBrakha - Nina Haranetska.JPG DakhaBrakha - Iryna Kovalenko.JPG DakhaBrakha - Olena Tsybulska.JPG DakhaBrakha - Marko Halanevych.JPG
Ніна Гаренецька
Ірина Коваленко
Олена Цибульська
Марко Галаневич

Стиль

Виступ ДахиБрахи на фестивалі етномузики Шешори-2007

Музичний стиль гурту визначається учасниками як «етно-хаос», що підкреслює «хаотичне» поєднання різних етнічних складових. Гурт використовує українські народні пісні, переважна більшість яких записана учасниками гурту в фольклорних експедиціях різними регіонами України (переважно центральними).

Українські пісні, виконувані в автентичній манері, поєднуються із звучанням широкого ряду ударних інструментів переважно азійського походження — індійські табла, буддійський гонг, маракаси, російські трещьоткі, а також віолончелі.

Походження назви

Назва гурту — оригінальна, за офіційною версією походить від староукраїнських слів

 — «Давати» і «брати». Очевидним є також зв'язок назви гурту з назвою театру — «Дах», в якому він сформувався.

Браха (בְּרָכָה), термін, що має чотири основні значення: 1) благословення; 2) бенедікція; 3) щастя, удача; 4) подарунок, підношення. Також «Браха» — це один із розділів Тори.

Дієслово ברך, до якого сходить іменник «браха», використовується також у сенсі «дякувати», «хвала», «славити», а також в окремих випадках і евфемістично — «проклинати» .

У раввіністичній літературі і у повсякденному житті термін «браха» вживається, головним чином, у значенні «благословення», «бенедикція», рідше — як «щастя», причому значення «бенедикція» відповідає встановленій молитовній формулі, яка служить або для висловлення подяки Богові, або для виявлення благання чи славослів'я.

Дискографія

Посилання