Декваліній

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:23, 15 березня 2014, створена Yukh68 (обговорення | внесок) (Створена сторінка: {{Лікарський засіб | |Зображення = Dequalinium chloride.png |IUPAC_name = 1,1'-decane-1,10-diylbis(4-amino-2-methylquinolinium) decyl]-...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dequalinium chloride.png
Декваліній
Систематизована назва за IUPAC
1,1'-decane-1,10-diylbis(4-amino-2-methylquinolinium)

decyl]-2-methyl-4-quinolin-1-iumamine dichloride

Класифікація
ATC-код D08AH01
PubChem 10649
Хімічна структура
Формула C30H40Cl2N4 
Мол. маса 527,57 г/моль
Фармакокінетика
Біодоступність НД
Метаболізм Печінка
Період напіввиведення НД
Екскреція фекалії
Реєстрація лікарського засобу в Україні
Назва, фірма-виробник, країна, номер реєстрації, дата ФЛУОМІЗИН,
«Медінова Лтд.»,Швейцарія
UA/

1852/01/01
27.08.2004-27/08/2009


Декваліній — синтетичний протигрибковий, антипротозойний та антибактеріальний препарат для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості

Декваліній — синтетичний антибіотик, протигибковий та антипротозойний препарат, що є четвертинною сполукою амонію, широкого спектру дії. Препарат має бактерицидну дію, що пов'язана з посиленням проникності та та зниженням ферментативної активності у клітинах патогенних мікроорганізмів. До деквалінію чутливі більшість грампозитивних та грамнегативних бактерій — стафілококи, стрептококи, лістерії, спірохети, пептострептококи; а також грибки роду Candida та трихомонади. При місцевому застосуванні системна абсорбція препарату мінімальна, але сліди деквалінію виявлено при дослідженні у печінці, нирках та легенях. Препарат метаболізується в печінці та виводиться у вигляді неактивних метаболітів з калом.

Показання до застосування

Декваліній застосовується при бактеріальному та кандидозному вагініті, трихомонадному вагініті, кандидозний стоматит, гінгівіти, фарингіт, тонзиліти, ґлосити, з профілактичною метою — після тонзилектомії та екстракції зубів.

Побічна дія

При застосуванні деквалінію можливі наступні побічні ефекти: висипання на шкірі або слизових; свербіж, почервоніння або подразнення слизових; утворення виразок на слизових оболонках.

Протипокази

Декваліній протипоказаний при підвищеній чутливості до четвертинних сполук амонію, при виразках шийки матки. У вигляді вагінальних таблеток не рекомендується дівчатам до настання статевої зрілості. З обережністю застосовується при вагітності та годуванні грудьми.

Форми випуску

Декваліній випускається у вигляді вагінальних таблеток по 0,01 г. Декваліній входить у склад комбінованого препарату Декатилен.[1]

Примітки

Джерела