Демократична партія Молдови

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 20:54, 15 січня 2017, створена Slovolyub (обговорення | внесок) (оновлення даних)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Демократична партія Молдови
рум. Partidul Democrat din Moldova
логотип
Голова партії:Влад Плахотнюк
Штаб-квартира:Кишинів
Дата заснування:Лютий 1997
Союзники і блоки:Ліберальна партія Молдови, Ліберально-демократична партія Молдови
Членство у міжнародних організаціях Соціалістичний інтернаціонал, Прогресивний альянс, Партія європейських соціалістів
Ідеологія:соціал-демократія, лівоцентризм, панєвропеїзм
Кількість членів:11 600
Інтернет-сторінка:Офіційний сайт Демократичної партії Молдови

Демократи́чна па́ртія Молдо́ви (рум. Partidul Democrat din Moldova) — одна з найбільших партій Молдови. Налічує 11 600 членів, її організації діють у всіх районах і муніципіях, у багатьох селах. З 2008 року консультативний (асоційований), а з 2010 року повноправний член Соцінтерну.

Історія партії

8 лютого 1997 було створено суспільно-політичний рух «За демократичну та процвітаючу Молдову», основа сучасної ДПМ. На Установчій Конференції руху його головою був обраний Думітру Дьяков.

На своєму II з'їзді 15 квітня 2000 рух «За демократичну та процвітаючу Молдову» було реорганізоване в Демократичну партію Молдови.

На місцевих виборах 2003 ДПМ отримала близько 8% голосів, представники партії стали примарами в 92 населених пунктах, ДПМ отримала в своє розпорядження 1028 мандати радників різних рівнів.

На виборах 2005 ДПМ отримала представництво в парламенті Молдови і створила фракцію, яка нараховувала 9 депутатів. Глава фракції і член Постійного Бюро Парламенту — лідер партії Думітру Дьяков.

Для зміцнення політичного центру Молдови, Демократична Партія і Соціал-Ліберальна Партія на чолі з Олегом Серебряном вирішили з'єднатися. На п'ятому з'їзді Демократичної партії, який пройшов в Кишиневі 10 лютого 2008, обидві партії офіційно оголосили про злиття. Головою об'єднаної партії був обраний Думітру Дьяков, а колишній лідер Соціал-ліберальної партії, Олег Серебрян був обраний першим віце-головою.

Червень 2009 ознаменований для партії приходом колишнього голови парламенту Молдови Маріана Лупу. На парламентських виборах в листопаді 2010 року партія здобула 12.72% голосів (15 місць). 30 грудня 2010 року демократи разом із Ліберально-демократичною та Ліберальною партіями утворили коаліцію «За європейську інтеграцію»[1], того ж дня спікером парламенту було обрано лідера партії Маріана Лупу.[2]

Склад партії

За даними 2009 чисельність ДПМ становить близько 12 тисяч членів.

Програма партії

У програмі ДПМ заявляється про прихильність цінностям соціал-демократії. Партія відстоює базові соціал-демократичні цінності — свобода, рівність прав і можливостей, солідарність, демократія, дотримання прав громадян, людську гідність, соціальна справедливість, неприпустимість будь-яких форм дискримінації, соціальне партнерство.

Програма партії на парламентських виборах 2009 року

У програму партії на період 2009-2013 рр. входить такі стратегічні пріоритети:

  • побудову відкритого суспільства, створення оптимальних умов для активності цивільних структур,
  • модернізація системи соціального захисту згідно з європейськими нормами та вимогами,
  • створення ефективної системи перерозподілу доходів,
  • реформування системи професійних спілок,
  • міжнародне визнання і закріплення постійного нейтралітету Молдови

Примітки

Посилання