Денна Варта (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Денна ВартаPicto infobox cinema.png
Дневной Дозор
Жанр кінофантастика
Режисер Тимур Бекмамбетов
Продюсер Костянтин Ернст
Анатолій Максимов
Сценарист Сергій Лук'яненко
Тимур Бекмамбетов
Олександр Талал
На основі Day Watchd
У головних
ролях
Костянтин Хабенський
Володимир Меньшов
Марія Порошина
Галина Тюніна
Оператор Сергій Трофимов
Композитор Юрій Потєєнко
Кінокомпанія Кінокомпанія «Таббак»
«Базелевс-продакшн»
Дистриб'ютор Netflix і FandangoNowd
Тривалість 140 хв.
Мова російська
Країна Росія Росія
Рік 2005
Кошторис 4,2 млн. $
Касові збори $38 862 717
IMDb ID 0409904
Попередній Нічна Варта
foxsearchlight.com/daywatch/

Денна Варта ([] помилка: {{lang-xx}}: немає тексту (допомога) Дневной Дозор) — художній фільм 2005 року, знятий Першим каналом за серією романів Сергія Лук'яненка. Продовження фільму «Нічна Варта».

Незадовго до виходу фільму вийшла четверта книга даного циклу «Остання Варта».

Сюжет

Сюжет сильно відрізняється від роману «Денна Варта» і в деякій мірі узгоджується з другою і третьою частинами книги «Нічна Варта».

Пролог оповідає про Крейду долі. Головний діючий персонаж прологу — Тамерлан, якому вдається переписати свою долю з допомогою цього артефакту — в першому варіанті долі він, проявивши милосердя до ворога, був смертельно поранений ним в спину.

Далі Світлий Інший Антон Городецький і Світлана (ще практикантка) їдуть в службовій вантажівці. Їм надходить виклик — напад Темного на людей. Антон перешкоджає затриманню Темного Іншого, оскільки впізнає в ньому свого сина Єгора. Шапка-маска Єгора як речовий доказ потрапляє до Світлих. Темні дуже стурбовані цим.

Тим часом старший Саушкін просить у Завулона дати відстрочку синові, оскільки Костя Саушкін не хоче вбивати людей і цілком обходиться донорською кров'ю. Завулон за це вимагає від нього якусь послугу (як потім виявляється — скомпрометувати Городецького).

Потім Городецький краде речові докази, ту саму шапку-маску зі сховища Світлих. Саме в цей же час відбувається вбивство. Докази вказують на нього. Антон і Ольга (Велика Світла) міняються тілами за наказом Гесера. Антон в тілі Ольги їде до Світлани додому. Відбувається сцена у Світлани у ванній: він зізнається в тому, що він не Ольга, і говорить їй про своє кохання.

Тим часом Темні ведуть свою гру. Коханка Завулона Аліса і Костя Саушкін закохуються один в одного.

Антон нарешті здобуває Крейду і дізнається, що з її допомогою можна змінювати тільки свою долю.

Кульмінацією фільму є день народження Єгора. Його зіткнення зі Світланою призводить до поновлення війни між Світлими і Темними. Завулон вбиває Костю, і Аліса марно намагається його оживити з допомогою Крейди. Москва в хаосі. Темна енергія знищує будинки, руйнують Останкінську телевежу. В критичний момент, коли Антон Городецький знаходиться на межі смерті (на нього падає великий уламок скла), з'являється Гесер, «заморожує» час і дає Антону Крейду Долі. Той пише на напівзруйнованій стіні колишнього будинку старої відьми, до якої приходив Антон на початку першого фільму, слово «ні», тим самим повертаючи момент, який став ключовим у його житті.

Відмовившись від послуг відьми, Антон, який залишився звичайною людиною, виходить із її будинку і зустрічає спочатку Семена, звичайного електрика, який ремонтує електролічильник, а потім Світлану, теж в ті часи звичайну жінку. Він знайомиться з нею, і вони йдуть разом під дощем, а вслід їм дивляться Гесер і Завулон, які мирно грають в доміно і обговорюють подальші варіанти долі Антона і Світлани.

У ролях

Посилання