День захисту дітей (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
День захисту дітей
Mill Children in Macon.jpg
Місце Україна Україна
Ким святкується дітьми
Засновано У 1949 році (в Світі)
У 1998 році (в Україні)
Дата 1 червня
Традиції проведення різних благодійних акцій
Пов'язаний з Міжнародним днем захисту дітей
CMNS: День захисту дітей у Вікісховищі

«День захисту дітей» — національне свято, покликане привернути увагу громадськості до проблем дітей, відзначається в Україні щорічно 1 червня[1]. «День захисту дітей» не є неробочим днем, якщо, в залежності від року, не потрапляє на вихідний день.

Історія

«День захисту дітей» з'явився в 1998 році, після того, як 30 травня «на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна - дітям" та інших громадських організацій », в Києві, президент України Леонід Кучма підписав Указ N 568/98« Про день захисту дітей» яким наказував відзначати його в Україні щорічно 1 червня[2].

Дата для проведення цього свята була обрана главою держави не випадково. 27 вересня 1991 року в країні набрала сили конвенція про права дитини — міжнародний правовий документ, що визначає права дітей на освіту, користування досягненнями культури, правом на відпочинок і дозвілля та надання інших послуг дітям державами-членами Організації Об'єднаних Націй. Тому «День захисту дітей» був пристосований керівництвом республіки до Міжнародного дня захисту дітей, який також відзначається 1 червня.

Див. також

Примітки

  1. Международный день защиты детей на Украине. Calend.ru. Процитовано 2021-06-11. 
  2. Про День захисту дітей. Офіційний вебпортал парламенту України (uk). Процитовано 2021-06-11. 

Посилання