Відмінності між версіями «Держава прапора»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (r2.7.3) (робот додав: it, nl, змінив: en, he)
Рядок 16: Рядок 16:
 
[[Категорія:Держава]]
 
[[Категорія:Держава]]
   
[[en:Flag State]]
+
[[en:Flag state]]
[[he:דגל (ספנות)]]
+
[[he:דגל ימי]]
  +
[[it:Stato di bandiera]]
  +
[[nl:Vlaggenstaat]]
 
[[no:Flaggstat]]
 
[[no:Flaggstat]]
 
[[ru:Государство флага]]
 
[[ru:Государство флага]]

Версія за 11:39, 4 березня 2013

Держава прапорадержава, що здійснює нормативний контроль над комерційними морськими судами, офіційно зареєстрованими й ходять під його прапором. Контроль містить у собі інспекційні перевірки судів, їхню сертифікацію, забезпечення безпеки й захисту навколишнього середовища при експлуатації судів.

Часто великі компанії як держави прапора вибирають держави з нерозвиненим морським законодавством. Три найбільших держави з відкритими корабельними реєстрами - Багамські острови, Ліберія та Панама. По-англійськи ця практика називається flag of convenience (англ. прапор зручності). Дві держави із «зручними» прапорами - Монголія та Болівія - взагалі не мають виходу до моря.

Правила вжитку

У Канаді, Міністерство транспорту Канади відповідає за контроль прапора Канади у Законі про судноплавство.

У Гонконзі, Гонконгський морський департамент несе відповідальність за контроль використання прапора згідно з державними законами.

У США берегова охорона, під керівництвом різних федеральних законів, правил і міжнародних конвенцій і договорів, виконує обов'язки морської інспекції та несе відповідальність за огляд суден з американським прапором, щоб забезпечити відповідність до норм використання прапору по всьому світу.

У Вануату, Морська адміністрація несе відповідальність за дотримання морських законів і здійснення контролю держави прапора.