Джеймс Міррліс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 06:26, 10 листопада 2016, створена LastStep (обговореннявнесок) (шаблон)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Сер Джеймс Александр Міррліс
Sir James Alexander Mirrlees
James Mirrlees.jpg
Народився 5 червня 1936(1936-06-05) (81 рік)
Нью-Стевард
Громадянство
(підданство)
Flag of the United Kingdom.svg Велика Британія
Alma mater Единбурзький університет
Триніті-коледж
Галузь наукових інтересів Економіка
Заклад Массачусетський технологічний інститут
Вчене звання Професор економіки
Науковий ступінь Доктор наук
Науковий керівник Річард Стоун
Член Національна академія наук США, Британська академія, Американська академія мистецтв і наук, Королівське товариство Единбургу[d] і Європейська академія
Нагороди Nobel prize medal.svg Нобелівська премія з економіки (1996)

Сер Дже́ймс Алекса́ндр Мі́ррліс (англ. sir James Alexander Mirrlees; *5 червня 1936, Нью-Стевард) — шотландський економіст. Лауреат Нобелівської премії з економіки 1996 року «за дослідження в області інформаційної асиметрії».

У 1957 Джеймс Міррліс закінчив університет в Единбурзі за спеціальністю математика. Потім зайнявся вивченням економічних проблем і у 1963 отримав ступінь доктора наук в Кембриджському університеті. Викладав в Оксфорді і Кембриджі.

Внесок Джеймса Міррілса в економічну науку пов'язаний з дослідженнями в області економіки суспільного сектора. Він провів серйозні дослідження оптимального оподаткування товарів. Але найзначнішими вважаються його розробки в області економіки інформації. Вирішуючи проблему оптимально прибуткового податку, Дж. Міррілс розробив методологію, що стала основою практично всіх досліджень, в області економіки інформатики. На його думку, перерозподіляючи корисності в суспільстві повинно проходити за допомогою податку на прибуток, при цьому податкова шкала повинна бути однакова для всіх громадян.

У 70-х рр. Дж. Міррілс публікує серію статей з аналізом проблеми морального ризику, застосовуючи цей аналіз до страхування і до проблеми мотивації індивідів і груп всередині фірм. В роботі по внутрішньофірмовій організації (1976) Дж. Міррілс проаналізував стимулюючу дію різних систем оплати праці, а також ієрархічну структуру управління. В результаті проведеного дослідження він прийшов до висновку, що винагорода на нижчих рівнях управління повинна мати форму фіксованого окладу, тоді як для вищої ланки менеджерів переважнішою є оплата, що залежить від прибутку фірми.