Джеймс Міррліс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 06:26, 10 листопада 2016, створена LastStep (обговореннявнесок) (шаблон)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Сер Джеймс Александр Міррліс
Sir James Alexander Mirrlees
James Mirrlees.jpg
Народився 5 червня 1936(1936-06-05) (81 рік)
Нью-Стевард
Громадянство
(підданство)
Велика Британія
Alma mater Единбурзький університет і Триніті-коледж
Галузь наукових інтересів Економіка
Заклад Массачусетський технологічний інститут
Вчене звання Професор економіки
Науковий ступінь Доктор наук
Член Національна академія наук США, Британська академія, Американська академія мистецтв і наук і Royal Society of Edinburgh[d]
Нагороди Nobel prize medal.svg Нобелівська премія з економіки (1996)

Сер Дже́ймс Алекса́ндр Мі́ррліс (англ. sir James Alexander Mirrlees; *5 червня 1936, Нью-Стевард) — шотландський економіст. Лауреат Нобелівської премії з економіки 1996 року «за дослідження в області інформаційної асиметрії».

У 1957 Джеймс Міррліс закінчив університет в Единбурзі за спеціальністю математика. Потім зайнявся вивченням економічних проблем і у 1963 отримав ступінь доктора наук в Кембриджському університеті. Викладав в Оксфорді і Кембриджі.

Внесок Джеймса Міррілса в економічну науку пов'язаний з дослідженнями в області економіки суспільного сектора. Він провів серйозні дослідження оптимального оподаткування товарів. Але найзначнішими вважаються його розробки в області економіки інформації. Вирішуючи проблему оптимально прибуткового податку, Дж. Міррілс розробив методологію, що стала основою практично всіх досліджень, в області економіки інформатики. На його думку, перерозподіляючи корисності в суспільстві повинно проходити за допомогою податку на прибуток, при цьому податкова шкала повинна бути однакова для всіх громадян.

У 70-х рр. Дж. Міррілс публікує серію статей з аналізом проблеми морального ризику, застосовуючи цей аналіз до страхування і до проблеми мотивації індивідів і груп всередині фірм. В роботі по внутрішньофірмовій організації (1976) Дж. Міррілс проаналізував стимулюючу дію різних систем оплати праці, а також ієрархічну структуру управління. В результаті проведеного дослідження він прийшов до висновку, що винагорода на нижчих рівнях управління повинна мати форму фіксованого окладу, тоді як для вищої ланки менеджерів переважнішою є оплата, що залежить від прибутку фірми.