Джеймс Розенау

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джеймс Розенау
Народився 25 листопада 1924(1924-11-25)
Філадельфія, Пенсильванія, США
Помер 9 вересня 2011(2011-09-09) (86 років)
Луїсвіл, Колорадо, США
·інсульт
Громадянство Flag of the United States.svg США
Національність американець
Місце проживання Філадельфія, Нью-Йорк,
Діяльність політолог, політик, громадський діяч
Галузь політологія
Alma mater Університет Джонса Гопкінса і Принстонський університет
Знання мов англійська[1]
Заклад Університет Південної Каліфорнії
Партія Демократична партія США
У шлюбі з Norah McCarthy
Діти Margaret Rosenau (дочка)
Нагороди

Джеймс Розенау (англ. James N. Rosenau) (25 листопада 1924 – 9 вересня 2011)- представник американської політичної науки який спеціалізувався на дослідженні глобальної політики зокрема - міжнародних відносин. Засновник досліджень зовнішньої політики і глобалізації у США

Біографія[ред. | ред. код]

Народився у Філадельфії в сім'ї успішного брокера з Волл-стріт. 1929 р. разом з батьками переїхав у Нью-Йорк. Під час ІІ-ї Світової війни - в Англії - служив криптографом в попередниці ЦРУ - ОСС (Office of Strategic Services intelligence agency). 1946 р. - закінчив Бард коледж в Аннандейлі на Гудзоні (Bard College in Annandale-on-Hudson, N.Y.).

Наукова кар'єра[ред. | ред. код]

За пропозицією Елеонори Рузвельт (Eleanor Roosevelt) редагував І-й том особистих листів Ф. Рузвельта написаних останнім під час перебування на посаді президента США. Отримав диплом магістра в школі поглиблених міжнародних досліджень ім. Дж. Гопкінса (the Johns Hopkins School of Advanced International Studies). Отримав диплом кандидата політичних наук в Університеті Принстона. 1973 р. - почав працювати в Школі міжнародних відносин коледжу Дорнсейф університету Східної Каліфорнії (USC Dornsife) З 1976 по 1979 рр. - директор Школи міжнародних відносин коледжу. З 1984-го по 1985-й рр. - Президент Американської асоціації міжнародних досліджень. З 1992-го по 2009-й - професор Школи міжнародних відносин ім. Елліота (Elliott School of International Affairs) університету ім. Джорджа Вашингтона (the George Washington University) в окрузі Колумбія.

Наукові зацікавлення[ред. | ред. код]

Наукова і викладацька діяльність Дж. Розенау були зосереджені на аналізі та висвітленні динаміки глобальної політики і зв'язку курсів внутрішньої та зовнішньої політик держави.

Праці[ред. | ред. код]

Автор численних наукових статей і більш ніж 40 монографій. Серед останніх - трилогія про Турбулентність у Світовій політиціː

Дж. Розенау був серед перших науковців - представників соціально-гуманітарних наук які сприймали комплексність науки міждисциплінарну систему аналізу закорінену як в точних науках так і в політичній науці зокрема - в теорії міжнародних відносин.

У 2005 р. (листопад-грудень) американський часопис Зовнішня політика (Foreign Policy) відніс Дж. Розенау до числа найбільш впливових дослідників міжнародних відносин.

Переклад[ред. | ред. код]

стаття є перекладом з англомовного і російськомовного варіантів Вікіпедії.

Американські науковці [Американські дослідники політичної науки] [Американські дослідники глобальної політики] [Американські дослідники міжнародних відносин] [Політична наука] [Глобальна політика] [Теорія міжнародних відносин]

[Американські науковці]

  1. Ідентифікатор BNF: платформа відкритих даних — 2011.