Відмінності між версіями «Дисграфія»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
(Скасування редагування № 27664109 користувача Gheka-268 у Вікі не слід замінювати непрацюючі лінки, тим більше на піарний сайт - Вікі не реклама)
Мітка: Скасування
(→‎Посилання: доповнення)
 
Рядок 7: Рядок 7:
* [[Дислексія]]
* [[Дислексія]]
{{Refimprove|дата=лютий 2019}}
{{Refimprove|дата=лютий 2019}}

== Література ==
* Труднощі навчання: дислексія, дисграфія, диспраксія, дискалькулія : практ. реком. для дітей, батьків і педагогів / К. С. Тихонова. – Харків : Ранок, 2020. – 152 с.


== Посилання ==
== Посилання ==

Поточна версія на 14:32, 22 квітня 2021

Дисгра́фія (від грец. dis — префікс, що означає розлад, γραφειν — пишу) — нездатність оволодіти письмом та навчитись читати за нормального розвитку інтелекту. Найчастіше присутнє в людей, які страждають на дислексію. Розглядається як симптом при алалії, різних формах афазій, або при недорозвиненні мови. Основою дисграфії звичайно виступає неповноцінність фонематичного слуху й утруднення у вимові, які перешкоджають оволодінню фонематичним складом слова. Може бути скоректована при організації спеціальних вправ у читанні й письмі.

Розрізняють також аграфію — крайній варіант дисграфії, повну нездатність читати та писати.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Труднощі навчання: дислексія, дисграфія, диспраксія, дискалькулія : практ. реком. для дітей, батьків і педагогів / К. С. Тихонова. – Харків : Ранок, 2020. – 152 с.

Посилання[ред. | ред. код]