Дисторшн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 20:37, 13 грудня 2007, створена 77.121.29.89 (обговорення) (Нова сторінка: Дисторшн (англ. ''distortion'' - спотворення, викривлення)- ефект перевантаження, який частіше за ввс...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Дисторшн (англ. distortion - спотворення, викривлення)- ефект перевантаження, який частіше за ввсе використовується у таких музичних стилях, як рок, метал та інші.

Ефект дисторшн досягається шляхом максимального навантаження на резистори та транзистори підсилювача, внаслідок чого звуковий сигнал, що має структуру синусоїдальної хвилі, спотворюється і набуває рис прямокутних коливань.

Появу цього ефекту має досить спонтанну історію. У 1950-х роках музичні підсилювачі розвивалися повільно, і тому не встигали задовольняти потреби гітаристів. Тому гітаристи були змушені постійно викручувати ручку гучності на максимальний рівень, і звук ставав хрипучим. Згодом, уже доволі популярний, цей ефект застосовувався на сцені. У рок музиці цей ефект першим застосував Лінк Рей.

Завдяки ванайденню цього ефекту почала стрімко розвиватися рок музика, так як одразу зародилися нові прийоми гри. Одним із найвідоміших та найпопулярніших прийомів є м'ютинг (muting), або приглушення долонею.