Відмінності між версіями «Дистрес»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(Створена сторінка: {{у роботі}} '''Дистрес''' — стан при якому людина не в змозі повністю адаптуватися до ст...)
 
м
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Дистрес''' — стан при якому людина не в змозі повністю адаптуватися до [[стрес]]ових ситуацій та спричинених ними наслідків і проявляє дезадаптивну поведінку. Це може бути очевидним у наявності явищ невідповідної соціальної взаємодії: як-то [[агресія]], [[Апатія (філософія)|пасивність]] чи {{не перекладено|треба=Усамітнення|текст=ізоляціонізм|мова=ru|є=Solitude}}.
{{у роботі}}
 
  +
'''Дистрес''' — стан при якому людина не в змозі повністю адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків і проявляє дезадаптивну поведінку. Це може бути очевидним у наявності різних явищ, таких як невідповідна соціальна взаємодія: як-то агресія, пасивність чи ізоляціонізм.
 
  +
== Загальний опис ==
  +
Дистрес може протікати в 2-х варіантах — гострому та хронічному.
  +
У гострому варіанті дистресу надмірно сильний стресор викликає величезний викид катехоламінів і глюкокортикоїдів, надмірне підвищення кров'яного тиску, і різке падіння імунітету.
  +
  +
У хронічному варіанті дистресу сильний, але недостатній для швидкої смерті стресор призводить до гострого виснаження резервів КХ, глюкокортикоїдів і деяких інших гормонів. Виснаження резервів КХ призводить до того, що їх викид різко знижується, і це служить причиною важкої депресії<ref>[https://royallib.com/read/bulanov_yuriy/gipoksicheskaya_trenirovka___put_k_zdorovyu_i_dolgoletiyu.html#251023 Буланов Юрий&nbsp;— Гипоксическая тренировка {{ref-ru}}]</ref>.
  +
  +
== Примітки ==
  +
{{reflist}}
  +
  +
[[Категорія:Психічні стани]]
  +
[[Категорія:Медична термінологія]]

Версія за 22:24, 17 березня 2020

Дистрес — стан при якому людина не в змозі повністю адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків і проявляє дезадаптивну поведінку. Це може бути очевидним у наявності явищ невідповідної соціальної взаємодії: як-то агресія, пасивність чи ізоляціонізм[ru].

Загальний опис

Дистрес може протікати в 2-х варіантах — гострому та хронічному. У гострому варіанті дистресу надмірно сильний стресор викликає величезний викид катехоламінів і глюкокортикоїдів, надмірне підвищення кров'яного тиску, і різке падіння імунітету.

У хронічному варіанті дистресу сильний, але недостатній для швидкої смерті стресор призводить до гострого виснаження резервів КХ, глюкокортикоїдів і деяких інших гормонів. Виснаження резервів КХ призводить до того, що їх викид різко знижується, і це служить причиною важкої депресії[1].

Примітки