Довідка:Створення нової статті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 09:04, 18 березня 2021, створена AlexKozur (обговорення | внесок) (Відкинуто редагування Mia Trejsi (обговорення) до зробленого Gzhegozh)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пункт 0 (необов'язковий). Зареєструйтесь!

Якщо Ви досі не зареєструвалися, то радимо зробити це: це надасть певні зручності в роботі та спілкуванні.

1. Переконайтеся, що такої статті ще немає

Перш ніж започаткувати нову статтю, переконайтеся, що немає аналогічної статті з подібною назвою (приклад: «бегемот» — «гіпопотам»). Для цього скористайтеся пошуком.

Якщо Ви впевнилися, що статті з шуканою назвою немає, то про всяк випадок вивчіть суміжні статті — можливо, якась стаття вже містить ту інформацію, яку Ви хотіли описати. Переглянути список статей на спільну тему можна, використовуючи категорії. Наприклад, усі статті про українські книги знаходяться в Категорія:Українські книги.

Також, якщо Вам відома подібна стаття, наприклад, англійською мовою (у Англомовній Вікіпедії), то серед її міжмовних посилань („інтервікі‟) може бути посилання на статтю в Україномовній Вікіпедії.

2. Подумайте, чи справді варто створювати окрему статтю?

Не забувайте, що Вікіпедія — це енциклопедія. Переконайтеся, що предмет майбутньої статті відповідає критеріям значущості та не порушує принципів „Чим не є Вікіпедія?‟.

3. Виберіть для статті правильну назву

Як правильно називати статті читайте тут: Вікіпедія:Іменування статей#Вибір назви статті. Коротко: бажано, щоб назва статті була написана в однині, називному відмінку, і відповідала найпоширенішій чи офіційній назві предмету статті.

Через 4 дні після реєстрації ви зможете перейменовувати статті.

4. Уперед!

У поле пошуку впишіть назву статті й натисніть «перейти». На сторінці результатів пошуку перейдіть за посиланням «створити сторінку…».

5. Правильно почніть статтю

Стаття має починатися з короткого вступу, в якому коротко описується і дається визначення предмету статті. Наприклад, «Вікіпедія (англ. Wikipedia) — відкрита багатомовна вікі-енциклопедія…».

6. Правильно оформіть статтю

Окрім самого змісту, головними складовими нормальної статті є: енциклопедичний текст, що не порушує нічиїх авторських прав, внутрішні посилання, категорії, посилання на авторитетні джерела, міжмовні посилання.

7. Останні мазки

Після створення нової статті бажано:

  • Створити доречні перенаправлення.
  • Використати кнопку «Пошук» для запуску пошуку по Вікіпедії заголовку Вашої теми (і можливо, варіантів), щоб знайти статті, що згадують її, і зробити з них відповідні посилання;
  • Перевірити відповідні статті у Вікіпедіях іншими мовами, які ви знаєте (щоб проставити міжмовні посилання).