Відмінності між версіями «Домен верхнього рівня»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
(так)
м (Відкинуто редагування 178.137.83.115 (обговорення) до зробленого Renamerr)
Мітка: Відкіт
Рядок 1: Рядок 1:
 
{{Otheruses|Домен}}
 
{{Otheruses|Домен}}
   
'''Доме́н верхнього рівня''' — [[Доменне ім'я|домен]] найвищого рівня у ієрархічній [[Доменна система імен|доменній системі імен]]. Для всіх інших доменів є останньою частиною доменного імені. Наприклад, для домену '''www.example.com''' доменом верхнього рівня є домен [[.com]]. , бо так є.
+
'''Доме́н верхнього рівня''' — [[Доменне ім'я|домен]] найвищого рівня у ієрархічній [[Доменна система імен|доменній системі імен]]. Для всіх інших доменів є останньою частиною доменного імені. Наприклад, для домену '''www.example.com''' доменом верхнього рівня є домен [[.com]].
   
 
== Домени національними мовами ==
 
== Домени національними мовами ==

Версія за 23:50, 8 листопада 2019

Доме́н верхнього рівня — домен найвищого рівня у ієрархічній доменній системі імен. Для всіх інших доменів є останньою частиною доменного імені. Наприклад, для домену www.example.com доменом верхнього рівня є домен .com.

Домени національними мовами

Докладніше: IDN

30 жовтня 2009 року організація ICANN, що відповідає за розподіл імен і адрес в Інтернеті, схвалила процедуру реєстрації доменних імен, які використовують не тільки латиницю, але і символи національних алфавітів[1]. Держави можуть подати заяви на реєстрацію доменної зони верхнього рівня національними мовами від 16 листопада 2009. Нові правила дозволять використовувати в доменних іменах 100 тисяч нових символів. У ICANN нові правила найменування доменів називають найбільшою технічною зміною Інтернету за весь час його існування. В Україні першим українським реєстратором, акредитиваним міжнародною корпорацією ICANN з розповсюдженню доменів стала Imena.UA і отримала право безпосередньо працювати з регістрами .com, .net, .org[2].

Українські доменні зони

На сьогодні існують дві кореневі українські доменні зони, це — UA та УКР. У доменній зоні .ua розрізняють приватні та публічні домени другого рівня. Серед публічних доменних зон вирізняють окремий підвид доменних зон — регіональні доменні зони. Прикладом регіональної доменної зони може бути .rv.ua, прикладом публічної доменної зони другого рівня може служити .com.ua та приватної .bz.ua

Див. також

Примітки