Відмінності між версіями «Дріт смерті»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(правка)
Рядок 1: Рядок 1:
 
[[Файл:SpaarnestadPhoto-Wire-of-Death-SFA001009996.jpg|thumb|right|«Дріт смерті» в районі Слейса, [[Зеландія (провінція)|Зеландія]].]]
 
[[Файл:SpaarnestadPhoto-Wire-of-Death-SFA001009996.jpg|thumb|right|«Дріт смерті» в районі Слейса, [[Зеландія (провінція)|Зеландія]].]]
'''Дріт смерті''' (нід. De Draad)&nbsp;— електричне дротове загородження, встановлене німецькими окупантами під час [[Перша світова війна|Першої світової війни]] на території [[Бельгія|Бельгії]] уздовж кордону між майже повністю окупованої ними Бельгії і нейтральними [[Нідерланди| Нідерландами]]. У німецьких офіційних документах це загородження звалося Grenzhochspannungshindernis (прикордонне загородження високої напруги)<ref>[http://www.trois-frontieres.be/N/cloture_electrique.php Trois-frontieres.be (2004): Het eerste ijzeren gordijn? De elektrische draadversperring aan de Belgisch-Nederlandse grens tijdens de eerste Wereldoorlog.]</ref>.
+
'''«Дріт сме́рті»''' (нід. De Draad)&nbsp;— дротове загородження під напругою, встановлене німцями під час [[Перша світова війна|Першої світової війни]] уздовж кордону між майже повністю окупованої ними Бельгії і нейтральними [[Нідерланди| Нідерландами]]. У німецьких офіційних документах це загородження звалося ''Grenzhochspannungshindernis'' (прикордонне загородження високої напруги)<ref>[http://www.trois-frontieres.be/N/cloture_electrique.php Trois-frontieres.be (2004): Het eerste ijzeren gordijn? De elektrische draadversperring aan de Belgisch-Nederlandse grens tijdens de eerste Wereldoorlog.]</ref>.
   
Бельгія була окупована німцями, а Нідерланди&nbsp;— нейтральними. Німці хотіли за всяку ціну перешкодити бельгійським солдатам-добровольцям приєднатися до союзних військ через Нідерланди. Німці в 1915 році побудували загородження завдовжки 206 миль (приблизно 300&nbsp;км) напруга струму становила 2000 вольт<ref>[https://pikabu.ru/story/istoriya_yelektrizuemyikh_zagrazhdeniy_yez_6108560 История электризуемых заграждений (ЭЗ)]</ref>. Починаючи з серпня 1915 року, електричний паркан відділяв дві сусідні країни від міста Ваальса, недалеко від [[Аахен]]а, [[Німеччина]], до самого моря на західному узбережжі. Прикордонники назвали це додендраадом, або «дротом смерті».
+
Бельгія була окупована німцями, а Нідерланди&nbsp;— нейтральними. Німці хотіли за всяку ціну перешкодити бельгійським солдатам-добровольцям приєднатися до союзних військ через Нідерланди. Німці в 1915 році побудували загородження завдовжки 206 миль (приблизно 300&nbsp;км) на напрузі у 2 кВ<ref>[https://pikabu.ru/story/istoriya_yelektrizuemyikh_zagrazhdeniy_yez_6108560 История электризуемых заграждений (ЭЗ)]</ref>. Починаючи з серпня 1915 року, електричний паркан відділяв дві сусідні країни від міста [[Ваальс|Ваальса]], недалеко від [[Аахен]]а, [[Німеччина]], до самого моря на західному узбережжі. Прикордонники назвали це додендраадом, або «дротом смерті».
   
Скільки людей загинуло уздовж кордону, встановити складно. Бельгійський професор географії Домінік Ваннесте, який провів великі архівні дослідження, називає число в 800 жертв з загиблих, чиї повні імена відомі, три чверті померли від удару струмом, одна п'ята&nbsp;— під час перестрілки, а причина смерті невідома серед решти жертв. Загальна кількість жертв за три роки оцінюється приблизно в 2000. Для порівняння: за 28 років уздовж [[Берлінська стіна|Берлінської стіни]] загинуло 136 осіб<ref>[http://myelectro.com.ua/1130-nikogda-prezhde-kolyuchaya-provoloka-ne-otgorazhivala-stolko-mesta Никогда прежде колючая проволока не отгораживала столько места]</ref>.
+
Скільки людей загинуло уздовж кордону, встановити складно. Бельгійський професор географії Домінік Ваннесте, який провів великі архівні дослідження, називає число в 800 жертв загиблими, чиї повні імена відомі, три чверті померли від удару струмом, одна п'ята&nbsp;— під час перестрілки, а причина смерті невідома серед решти жертв. Загальна кількість жертв за три роки оцінюється приблизно в 2000. Для порівняння: за 28 років уздовж [[Берлінська стіна|Берлінської стіни]] загинуло 136 осіб<ref>[http://myelectro.com.ua/1130-nikogda-prezhde-kolyuchaya-provoloka-ne-otgorazhivala-stolko-mesta Никогда прежде колючая проволока не отгораживала столько места]</ref>.
   
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==

Версія за 20:11, 11 травня 2019

«Дріт смерті» в районі Слейса, Зеландія.

«Дріт сме́рті» (нід. De Draad) — дротове загородження під напругою, встановлене німцями під час Першої світової війни уздовж кордону між майже повністю окупованої ними Бельгії і нейтральними Нідерландами. У німецьких офіційних документах це загородження звалося Grenzhochspannungshindernis (прикордонне загородження високої напруги)[1].

Бельгія була окупована німцями, а Нідерланди — нейтральними. Німці хотіли за всяку ціну перешкодити бельгійським солдатам-добровольцям приєднатися до союзних військ через Нідерланди. Німці в 1915 році побудували загородження завдовжки 206 миль (приблизно 300 км) на напрузі у 2 кВ[2]. Починаючи з серпня 1915 року, електричний паркан відділяв дві сусідні країни від міста Ваальса, недалеко від Аахена, Німеччина, до самого моря на західному узбережжі. Прикордонники назвали це додендраадом, або «дротом смерті».

Скільки людей загинуло уздовж кордону, встановити складно. Бельгійський професор географії Домінік Ваннесте, який провів великі архівні дослідження, називає число в 800 жертв загиблими, чиї повні імена відомі, три чверті померли від удару струмом, одна п'ята — під час перестрілки, а причина смерті невідома серед решти жертв. Загальна кількість жертв за три роки оцінюється приблизно в 2000. Для порівняння: за 28 років уздовж Берлінської стіни загинуло 136 осіб[3].

Див. також

Примітки