Діамантовий зелений

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:32, 4 липня 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta15))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Діамантовий зелений
Brilliant green.svg
Brilliant green 1a.jpg
Систематична назва (IUPAC)
?
Ідентифікатори
Номер CAS 633-03-4
Код ATC ?
PubChem 12449
Хімічні дані
Формула C29H35N2O4 
Мол. маса ?
Фармакокінетичні дані
Біодоступність ?
Метаболізм ?
Період напіврозпаду ?
Виділення ?
Терапевтичні застереження
Кат. вагітності

?

Лег. статус
Використання зовнішнє

Діамантовий зелений — (тетраетил-4,4-диамінотрифенілметана оксалат) — синтетичний аніліновий барвник трифенілметанового ряду. Міжнародна назва: Viride Nitens.

Прозора у тонкому шарі рідина інтенсивного зеленого кольору із запахом спирту. 100 мл розчину містять діамантового зеленого 1 г; допоміжні речовини: спирт етиловий 60%.

Форма випуску

Розчин для зовнішнього застосування, спиртовий.

Поширений переважно в слов'янських країнах.[джерело?]

Фармакотерапевтична група

Антисептичні засоби. Код АТС D08A X08.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Антисептичний засіб для зовнішнього та місцевого застосування. Чинить антимікробну дію, не має подразнювального ефекту.

Препарат активний відносно грам-позитивних бактерій.

Фармакокінетика. Препарат місцевої дії. Даних про всмоктування в кров та включення в метаболічні процеси організму не виявлено.

Показання для застосування

Препарат застосовують зовнішньо при легких гнійно-запальних процесах шкіри (піодермія, фурункульоз, карбункульоз, мейболеїт, блефарит), а також для обробки операційного поля, шкірних покривів після операцій та травм.

"Зеленка" використовується для дезінфекції при вростаннях нігтів. Використання діамантового зеленого багато в чому взаємозамінне з йодом, але д.з. частіше використовується при ранах на губі чи інших ніжних місцях, оскільки не сушить шкіру.

Спосіб застосування та дози

Наносять на поверхню шкіри, охоплюючи, окрім пошкоджених, цілісні навколишні тканини. При захворюваннях очей змазують краї повік.

Побічна дія

Алергічні реакції (свербіння, кропив'янка). При попаданні розчину на слизову оболонку ока виникає печіння, сльозотеча, можуть виникати опіки.

Протипоказання

Алергічні реакції на компоненти препарату. Підвищена чутливість до складових препарату.

Передозування

Не спостерігалося.

Особливості застосування

Не слід допускати попадання розчину на слизові оболонки, оскільки спирт, що міститься в засобі, може викликати опіки та сильне подразнення.
Активність препарату суттєво зменшується у присутності сироватки крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При одночасному застосуванні з препаратами для зовнішнього застосування, що містять органічні сполуки, може денатурувати білки, створювати нові сполуки.

Умови відпуску

Без рецепта.

Умови зберігання (розчину)

В прохолодному, захищеному від світла місці.

Застосування у мікробіології

Застосовується для фарбування клітин, утворення поживного середовища для висівання та ідентифікації бактерій Salmonella[1].

Примітки

  1. Міністерство охорони здоров'я України (2005-02-03). Вісмут-сульфіт агар: Селективне середовище для виділення сальмонел. Наказ № 60 Про затвердження методичних вказівок "Санітарно-мікробіологічний контроль якості питної води". Архів оригіналу за 2009-08-04. Процитовано 2011-02-11. 

Література

  • Фармакологія: підручник (ВНЗ І—ІІІ р. а.) / І.В. Нековаль, Т.В. Казанюк. — 7-е вид., переробл. і допов. — «Медицина», 2016 — 552 с. ISBN 978-617-505-507-6