Діод Шотткі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:47, 24 квітня 2015, створена 46.201.162.229 (обговорення) (Див. також)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зображення діода Шотткі на електричних принципових схемах

Діод Шотткі (названий на честь імені німецького фізика Шотткі Вальтера), також відомий, як «діод з гарячими носіями», є напівпровідниковим діодом з низьким значенням падіння прямої напруги, та дуже швидким перемиканням. Діоди Шотткі використовують перехід метал-напівпровідник, як бар'єр Шотткі, (замість p-n переходу (як у звичайних діодів)). Допустима обернена напруга діодів Шотткі, що промислово випускаються, обмежена значенням 250 В (MBR40250 та аналоги), на практиці більшість діодів Шотткі використовуються в низьковольтних схемах, при обернених напругах в декілька десятків вольт.

Висока швидкодія діодів Шотткі обумовлена тим, що на відміну від звичайних діодів з p-n-переходами, де носіями струму є «неосновні носії», в них прямий струм повністю обумовлений «основними носіями».

Переходи Шотткі широко використовуються в інтегральних технологіях — як «омічні контакти», опір яких значно менший, в порівнянні з об'ємним опором напівпровідника, та опорами паразитних витоків.

Див. також

Література

  • Зи С. Физика полупроводниковых приборов: В 2-х книгах. Кн.1. Пер. с англ.- 2-е изд. перераб. и доп. — М.: Мир, 1984. — 456 с.

Посилання