Діод Шотткі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:47, 24 квітня 2015, створена 46.201.162.229 (обговорення) (Див. також)
Перейти до: навігація, пошук
Зображення діода Шотткі на електричних принципових схемах

Діод Шотткі (названий на честь імені німецького фізика Шотткі Вальтера), також відомий, як «діод з гарячими носіями», є напівпровідниковим діодом з низьким значенням падіння прямої напруги, та дуже швидким перемиканням. Діоди Шотткі використовують перехід метал-напівпровідник, як бар'єр Шотткі, (замість p-n переходу (як у звичайних діодів)). Допустима обернена напруга діодів Шотткі, що промислово випускаються, обмежена значенням 250 В (MBR40250 та аналоги), на практиці більшість діодів Шотткі використовуються в низьковольтних схемах, при обернених напругах в декілька десятків вольт.

Висока швидкодія діодів Шотткі обумовлена тим, що на відміну від звичайних діодів з p-n-переходами, де носіями струму є «неосновні носії», в них прямий струм повністю обумовлений «основними носіями».

Переходи Шотткі широко використовуються в інтегральних технологіях — як «омічні контакти», опір яких значно менший, в порівнянні з об'ємним опором напівпровідника, та опорами паразитних витоків.

Див. також

Література

  • Зи С. Физика полупроводниковых приборов: В 2-х книгах. Кн.1. Пер. с англ.- 2-е изд. перераб. и доп. — М.: Мир, 1984. — 456 с.

Посилання