Емблема Італії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:24, 26 листопада 2018, створена Andrew J.Kurbiko (обговорення | внесок) (Andrew J.Kurbiko перейменував сторінку з Герб Італії на Емблема Італії)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Італії
Emblem of Italy.svg
Деталі
Носій Італія
Затверджений 5 травня 1948

Герб Республіки Італії є її офіційним символом з 5 травня 1948.

Опис

Емблема містить білу п'ятипроменеву зірку з червоною тонкою облямівкою, накладену на зубчате колесо з п'ятьма спицями, охоплену праворуч (геральдично, тобто — ліворуч від глядача) зеленою оливковою гілкою, а ліворуч — такою ж дубовою, які внизу зв'язані разом червоною стрічкою з написом «ІТАЛІЙСЬКА РЕСПУБЛІКА» (REPVBBLICA ITALIANA) білими літерами.

Значення

Основний елемент — п'ятипроменева зірка — стародавній символ Італії, що відома як Stellone dItalia, означає захист нації. Використовувалася на гербі королівства Італії з 1890 року. Зубчате колесо означає першу статтю конституції, де сказано «Італія — демократична республіка, заснована працею». Оливкова гілка означає мир, внутрішній і зовнішній. Як написано в ст. 11 конституції «Італія відкидає війну, як інструмент агресії». Дубова гілка означає силу і гідність італійських людей. Разом оливкова і дубова гілка характеризують пейзаж Італії.

Історія

Рішення про введення нової емблеми Італійської республіки було ухвалене урядом Алкид де Гаспері в жовтні 1946 року. Дизайн був вибраний шляхом публічного конкурсу, умовою якого було заборонено використовувати політичні символи. Переможцем став Паолло Пашетто, професор Римського інституту високого мистецтва. Нова емблема була прийнята парламентом у лютому 1948 року і затверджена президентом Енріко де Никола в травні того ж року.

Історія герба

Див. також

Примітки

Література

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання