Енциклопедія виноградарства

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 20:51, 8 грудня 2016, створена MobyBot (обговорення | внесок) (→‎Зміст: replaced: біля 2 → близько 2)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Енциклопедія виноградарства»
ЕВ.jpg
Обкладинка третього тому
Назва мовою оригіналу Энциклопедия виноградарства
Країна СРСР, Молдавська РСР
Мова російська
Тема виноградарство
Жанр енциклопедія
Видавництво Головна редакція Молдавської Радянської Енциклопедії
Видано 1986 рік
Сторінок 1 том — 512
2 том — 504
3 том — 552

Енциклопе́дія виногра́дарства — видання російською мовою, що являло собою першу на території колишнього СРСР збірку наукових знань в цій області.

Видання випущено в трьох томах головною редакцією Молдавської Радянської Енциклопедії у 1986 році накладом у 50 000 примірників. В ньому зібрані статті терміни з розділів виноградарства:

Зміст[ред. | ред. код]

Велику увагу надано селекції винограду, створенню нових столових і технічних сортів, стійкості до хвороб і шкідників, до екстримальних факторів навколишнього середовища, описані нові технології вирощування винограду із застосуванням комплексної механізації.

В енциклопедії розміщені статті, що освітлюють технологічні процеси переробки винограду, описані різноманітні типи та марки виноробної продукції. Ряд статей відображає утилізацію другорядних продуктів виноробства. Освічені нові розробки та упровадження високовиробничих поточних ліній переробки винограду, виготовлення сухих вин, соків та інших безалкогольних напоїв, створення нових безвідходних виробництв, експрес-методи та технічні засоби контролю якості сировини, готової продукції та технологічних процесів.

Також значне місце енциклопедія надала увагу статтям про вчених виноробів та про підприємства, що займаються вирощуванням та переробкою винограду, винзаводам, підприємствам, що випускають устаткування для виноробної промисловості та навчально-дослідницьким інститутам і навчальним закладам виноробної галузі, поміщена детальна інформація про виноробство у ведучих країнах галузі.

  • Перший том вміщує близько 2200 статей: А — Карабурну (512 сторінок з ілюстраціями:186 кольорових, 348 чорно-білих, 15 картосхем);
  • Другий том вміщує 2066 статей: Карантин — Пыльник (504 сторінки з ілюстраціями: 240 кольорових, понад 700 чорно-білих, 4 карти);
  • Третій том вміщує понад 2000 статей: Пыльца — Ярус (552 сторінки з ілюстраціями: 193 кольорових, 322 чорно-білих, 14 картосхем).

Джерела[ред. | ред. код]