Відмінності між версіями «Жанри аніме та манґи»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(Текст посилання ідентичний посиланню)
Рядок 5: Рядок 5:
 
Залежно від вікової та статевої аудиторії, на яку націлене аніме, можна виділити:
 
Залежно від вікової та статевої аудиторії, на яку націлене аніме, можна виділити:
   
* '''[[Кодомо]] (Kodomo)''' — аніме зорієнтоване на дитячу аудиторію до 12 років. Особливість цього жанру — в його «дитячості», відсутності ідейного наповнення. Цей жанр навчає дітей як поводитися, як бути хорошими і уважними людьми, як допомогати іншим, допомогає залишатися на правильному місці в житті. Часто жанр кодомо дуже близький до європейської чи американської анімаційної школи і сильно відрізняється від інших видів аніме не тільки по малюнку, а й з побудови серіалу. Більш того важко відрізнити роботу японських майстрів від роботи інших. Однак, всі мультсеріали такого роду, за умови, що вони створювалися в [[Японія|Японії]], прийнято вважати одним з різновидів аніме. Кодомо зазвичай малюється без проявів жорсткості і грубості, і часто несе розважальний характер.
+
* '''[[Кодомо]] (Kodomo)''' — аніме зорієнтоване на дитячу аудиторію до 12 років. Особливість цього жанру — в його «дитячості», відсутності ідейного наповнення. Цей жанр навчає дітей як поводитися, як бути хорошими і уважними людьми, як допомагати іншим, допомагає залишатися на правильному місці в житті. Часто жанр кодомо дуже близький до європейської чи американської анімаційної школи і сильно відрізняється від інших видів аніме не тільки по малюнку, а й з побудови серіалу. Більш того важко відрізнити роботу японських майстрів від роботи інших. Однак, всі мультсеріали такого роду, за умови, що вони створювалися в [[Японія|Японії]], прийнято вважати одним з різновидів аніме. Кодомо зазвичай малюється без проявів жорсткості і грубості, і часто несе розважальний характер.
 
''Приклад'':
 
''Приклад'':
 
[[Araiguma Rascal]],
 
[[Araiguma Rascal]],

Версія за 15:02, 8 грудня 2018

Більшість жанрів аніме по суті — повторення кінематографічних жанрів і не потребують особливих пояснень. Проте є кілька жанрів, притаманних саме аніме. Не можна сказати, що вони ніде більше не зустрічаються, але саме в аніме вони знайшли настільки чітке вираження.

Напрями аніме

Залежно від вікової та статевої аудиторії, на яку націлене аніме, можна виділити:

 • Кодомо (Kodomo) — аніме зорієнтоване на дитячу аудиторію до 12 років. Особливість цього жанру — в його «дитячості», відсутності ідейного наповнення. Цей жанр навчає дітей як поводитися, як бути хорошими і уважними людьми, як допомагати іншим, допомагає залишатися на правильному місці в житті. Часто жанр кодомо дуже близький до європейської чи американської анімаційної школи і сильно відрізняється від інших видів аніме не тільки по малюнку, а й з побудови серіалу. Більш того важко відрізнити роботу японських майстрів від роботи інших. Однак, всі мультсеріали такого роду, за умови, що вони створювалися в Японії, прийнято вважати одним з різновидів аніме. Кодомо зазвичай малюється без проявів жорсткості і грубості, і часто несе розважальний характер.

Приклад: Araiguma Rascal, Nanami-chan, Pokemon

 • Сьодзьо (Shoujo) — аніме зорієнтоване для дівчат у віці від 12 до 18 років, та як правило в сюжеті присутні любовні історії, які відповідають усім сподіванням своїх глядачок.аніме. Велика увага приділяється розвитку образів персонажів. Можна відзначити такі характерні риси: перебільшена умовність малюнка (гротеско-гумористична) або ж, навпаки, витончено-романтична. Герої чоловічої статі виділяються зовнішніми даними.

Приклад: Ayashi no Ceres (Ceres, Celestial Legend), Shoujo Kakumei Utena (Revolutionary Girl Utena)

 • Сьонен (Shounen) — аніме зорієнтоване на хлопців у віці від 12 до 18 років. Головні ознаки жанру — це швидкий розвиток сюжету і його виражений динамізм. Аніме містять безліч комедійних сцен, ґрунтується на темах міцної чоловічої дружби, будь-якого виду суперництва в житті, спорті чи в бойових мистецтвах. Дівчата і жінки в сьонен часто зображуються перебільшено красивими і сексуальними, таке гіпертрофування служить для найкращого прояву мужності головних героїв. Тому в такому жанрі аніме безліч красивих дівчат намагаються привернути увагу одного героя. Піджанрами сьонен є сентай, що розповідає про пригоди невеликої постійної команди персонажів (традиційно з 5 осіб), що борються з ким-небудь або з чим-небудь; спокон, що оповідає про молодих спортсменів, які домагаються успіху шляхом виховання в собі волі до перемоги; гарем, у якому персонаж чоловічої статі опиняється оточений великою кількістю жінок.

Приклад: Bleach, .hack//SIGN, Dragon Ball, Rosario+Vampire

 • Сейнен (Seinen) — аніме і манґа, зорієнтовані на дорослих чоловіків від 18 до 30 років, але аудиторія може бути і старшою, спрямована на бізнесменів у віці 35-40 років. Характерними рисами цього жанру є елементи психології, сатири, еротики, також більше уваги приділяється розвитку персонажів. Сейнен іноді плутають з сьодзьо, проте твори в цьому жанрі реалістичніші і похмуріші, а сюжет не зав'язаний на романтичній історії, але любовна історія може бути присутня.

Приклад: Berserk, Blame!, Black Lagoon, Zetman

 • Дзьосей (Josei) — аніме і манга, орієнтовані на дорослих жінок від 18 до 44 років. Сюжет найчастіше описує повсякденне життя жінки, що живе в Японії. Як правило, частина розповіді відводиться під події зі шкільного життя головної героїні (саме в цей час вона знайомиться з іншими дійовими особами і відбувається зав'язка сюжету). Стиль малюнка використовується в дзьосей більше реалістичний ніж у сьодзьо, але зберігає в собі деякі його характерні особливості. На відміну від сьодзьо, романтичні відносини зображені у дзьосей значно більш пропрацьовано.

Приклад: Nana, Omohide Poro Poro, 07-Ghost, Loveless

Жанри аніме

Специфічні

 • Махо-сьонен (Maho Shounen) — головний герой — хлопчик з незвичайними здібностями. Сюжет — пригоди, або щось подібне до цього. Насильство мінімальне, любовна лінія не дуже складна. Зазвичай атмосфера в аніме легка, особливих складнощів у героїв не виникає, проблеми вирішуються «однією лівою».

Приклад: Shaman King, Dnangel

 • Махо-сьодзьо (Maho Shoujo) — аналог махо-сенена, тільки з дівчинкою в головній ролі. Любовній лінії може приділятися трохи більше увага, ніж в махо-сьонен. Зазвичай дівчинка в махо-сьодзьо володіє якою-небудь магічною силою.

Приклад: Uta-kata (Poem-piece), Cardcaptor Sakura
Існує піджанр Махо-канодзьо (Maho Kanojo) — «Подружка-чарівниця». У аніме цього жанру головний герой — хлопець, але його подруга або дівчина наділена магічними здібностями. Приклад: Aa! Megamisama! (Oh My Goddess!), Denei Shoujo Ai (Video Girl Ai)

 • Сьодзьо-аї (Shoujo Ai) — це аніме про дівчаток. Найчастіше про любов між ними або дуже близьку дружбу з любовним акцентом. Вважається також, що сьодзьо-аї — це не зовсім те ж саме, що юрі. У сьодзьо-аї відсутні відверті сцени.

Приклад: Simoun, Strawberry Panic

 • Юрі (Yuri) — аніме про любов між дівчатами. Найчастіше це історії про нещасну любов з поганим кінцем.

Приклад: Oniisama E... (Brother, Dear Brother), Yami to Boushi to Hon no Tabibito (Darkness, Hat and Book Traveler)

 • Сьонен-аї (Shounen Ai) — аніме про хлопчиків. Про любов між ними або про дуже близьку дружбу. У любовній лінії, зазвичай, відсутній еротичний підтекст.

Приклад: Legend of Duo, Jyu Oh Sei

 • Яой (Yaoi) — аніме про любов між хлопцями. Теж зазвичай історія нещасної любові з поганим кінцем. Як правило, з порнографічними елементами.

Приклад: Ai no Kusabi, Boku no sexual harassment

 • Гарем (Harem) — головний персонаж (чоловічої чи жіночої статі) оточений великою кількістю красивих дівчат (хлопців), що часто живуть з ним в одному будинку.

Приклад: Fate/Stay Night, Love Hina

 • Сьотакон (Shotacon) — досить складно провести межу між жанрами сетакон і яой. Традиційно сетаконом назвають аніме або манґу про гомосексуальні відносини між чоловіками, орієнтовану на чоловіків. Це головна відмінність сетакона від яоя, який частіше пишеться жінками і для жінок. Також, на відміну від яоя і сьонен-аї, в сетаконі більше уваги приділяється фізіологічній, ніж емоційній складовій відносин. Часто герої сетакона — це хлопчики, що одягаються і поводяться як дівчатка.

Приклад: Himitsu Gattai Dairaon

 • Лолікон (Lolicon) — це жанр аніме і манґи, в якому показуються романтичні відчуття маленької дівчинки до дорослого чоловіка, і навпаки, романтичні відчуття дорослого чоловіка до маленької дівчинки. Іноді лоліконом називають будь-яке аніме, в якому маленька дівчинка виглядає підкреслено сексуально.

Приклад: Koi Kaze, Nurse Witch Komugi-chan

 • Меха (Mecha) — аніме за участю великих роботів, як правило, людиноподібних.

Приклад: Gundam, Transformers

 • Сентай (Sentai) — це не жанр як такий. Сентай означає «команда», тобто зазвичай головних героїв декілька, хоча, звичайно, є «найголовніший».

Приклад: Naruto, Lodoss Tou Senki (Record of Lodoss War),
Існує піджанр Меха-сентай (Mecha Sentai) — зазвичай в нім одного меха пілотують декілька пілотів. Приклад: Uchuu no Stellvia (Cosmic Stellvia), Zegapain, Voltron

 • Спокон, спорт — спортивне аніме, що зазвичай розповідає про спортивну кар'єру і зростання якого-небудь героя.

Приклад: Initial D, Tennis no Oujisama

 • Хентай (Hentai) — аніме з відвертими сексуальними сценами.

Приклад: Inju Gakuen EX (Lady Blue), Bible Black

 • Еччі (Ecchi) — також аніме з еротичним підтекстом, але менш відверте, чим хентай.

Приклад: Honoo no Labyrinth, Green Green

Інші жанри

 • Наукова фантастика (Sci-fi) — у сюжетах зазвичай використовується техніка, що не існує в наш час. Дія відбувається в майбутньому, або на іншому світі, що відрізняється від нашого високим розвитком технічних досягнень.

Приклад: Sentou Yousei Yukikaze, Sol Bianca

 • Кіберпанк (Cyberpunk) — жанр, що розповідає про високі технології, хакерів, біотехнології і таке інше. Взагалі про майбутнє, іноді з постапокаліптичними елементами.

Приклад: Tsutsu Yume Gunnm (Battle Angel Alita), Kokaku kidotai (Ghost in the Shell)

 • Стімпанк, паропанк (Steampunk) — звичайний час дії в аніме цього жанру — 19-й, початок 20-го століття. Але в тому світі люди вдосконалили парові машини. Також характерні урбаністичні пейзажі, одяг і аксесуари у дусі вікторіанської Англії.

Приклад: Last Exile, Steamboy

 • Апокаліпсис (Apocalypse) — різновид аніме, що оповідає про настання Кінця Світу.

Приклад: Neon Genesis Evangelion

 • Постапокаліпсис (Post-apocalypse) — дія розгортається у світі, що пережив яку-небудь катастрофу.

Приклад: Akira, Kaze no Na wa Amnesia (A Wind Called Amnesia)

 • Фентезі (Fantasy) — дія аніме цього жанру зазвичай відбувається в інших світах. Можуть бути присутні міфічні народи, магія і чарівництво.

Приклад: Ar Tonelico, Tales of phantasia

 • Жахи (Horror) — аніме-аналог фільмів жахів. Цей жанр характеризується атмосферою, що викликає відчуття страху.

Приклад: Cossette no Shouzou, Urotsukidoji

 • Готика (Gothic) — аніме цього жанру характеризується похмурою атмосферою, готичним архітектурним стилем екстер'єру і відповідним антуражем. Часто містить елементи містики (примари, вампіри, прокляття).

Приклад: Trinity Blood, Vampire Hunter D

 • Вестерн (Western) — дія в аніме цього жанру повинна відбуватися на Дикому Заході Америки в XIX столітті, або бути стилізованою під цей час.

Приклад: Trigun, Gun Frontier

 • Пригоди (Adventure) — мабуть, один з найвідоміших і найпопулярніших жанрів. Майже все аніме в тому або іншому ступені присвячено пригодам героїв. Зазвичай в аніме цього жанру героєві належить подолати перешкоди, що виникають на шляху, використовуючи не тільки грубу силу, але і кмітливість.

Приклад: Abenobashi Mahou Shoutengai, Uchu Kaizoku Captain Harlock

 • Школа (School Life) — аніме розповідає про життя школярів. Оскільки часто головні герої аніме знаходяться в самому «шкільному» віці, тема школи в тому або іншому ступені зачіпає безліч аніме.

Приклад: School Days, School Rumble, Ouran High School Host Club

 • 'Бойовик' - жанр сьонен-аніме, дія якого пов'язана з бойовим протистоянням, перестрілками, погонями та тому подібному.
 • Бойові мистецтва — жанр аніме, сюжет якого пов'язаний з протистоянням майстрів різних бойових мистецтв.
 • Дементія (від англ. dementia — «слабоумство, недоумство») — цьому жанрові притаманна нелогічність, безглуздість.
 • Детектив — жанр аніме, що описує дослідження і розкриття загадкової події (злочинів) або серії пригод.

Шкільний детектив — жанр сьонен-аніме, у якому слідчі дії проводять школярі..

 • Казка — жанр кодомо-аніме, екранізація класичних казок.
 • Драма — жанр аніме, що оповідає про приватне життя людини і його особистий конфлікт з суспільством. Цей жанр досить рідкісний для аніме. Основна ознака — відсутність вираженого «хеппі-енду».
 • Історичний — жанр аніме, в якому сюжет пов'язаний з реальними історичними подіями.
 • Комедія — жанр, який характеризується наявністю гумористичних і сатиричних сцен.
 • Космосмічна опера - різновид аніме, основою якого є війни, що проходять з активним використанням космічних кораблів.
 • Романтика — жанр, що оповідає про любовні переживання.
 • Самурайський — жанр історичного сьонен-аніме, дія якого пов'язана з війнами самураїв і ніндзя.
 • Парапсихологія — дія цьго жанру пов'язана з парапсихічними силами (телепатія, телекінез, гіпноз).
 • Мильна опера (Soap opera) - жанр романтичного сьодзьо-аніме, основою якого є виклад складних і заплутаних любовних історій.

Шкільна мильна опера — різновид мильної опери, що описує любовні історії школярів.

 • Соціальний фільм (серіал) — аніме, що піднімає актуальні проблеми сучасного суспільства.