Забруднення прісних вод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:19, 30 серпня 2015, створена NickK (обговореннявнесок) (до об'єднання)
Jump to navigation Jump to search

Забруднення прісних вод — попадання різного бруду у води рік, озер, підземних вод. Відбувається при прямому або непрямому попаданні забрудників у воду при відсутності заходів по очищенню і видаленню шкідливих речовин. В більшості випадків забруднення прісних вод залишається невидимим, оскільки забрудники розчиняються у воді. Але є такі винятки, як мийні засоби, плаваючі на поверхні нафтопродукти. Є декілька природних забрудників.

Джерела забруднення:

  • Забрудники потрапляють до прісної води різними шляхами: у результаті нещасних випадків, навмисних викидів сміття, виливів.
  • Швидке забруднення підземних вод навкруги міст. Джерело — зростаюче число забруднених свердловин унаслідок неправильної експлуатації.
  • Все більшу загрозу для прісноводих водоймищ представляють стоки, що скидаються рибницькими господарствами, зважаючи на широке вживання ними фармацевтичних засобів боротьби з хворобами риб.
  • Попавши в річку, гнойова рідота може стати причиною серйозної екологічної катастрофи, оскільки її концентрація в 100 разів більша, ніж в стічних вод, оброблених на очисних спорудах.