Загадка Торського мосту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Загадка Торського мосту»
«The Problem of Thor Bridge»
The Problem of Thor Bridge 07.jpg
Жанр детектив і crime fiction short story[d]
Автор Артур Конан Дойл
Мова Англійська мова
Опубліковано 1922 р.

«За́гадка То́рського мо́сту» (англ. «The Problem of Thor Bridge») — твір із серії «Архів Шерлока Холмса» Артура Конана Дойля. Уперше опубліковано Strand Magazine у 1922 році.

Сюжет[ред. | ред. код]

Колишній сенатор «деякої західної країни» Ніл Гібсон звертається до Холмса, щоб він допоміг розслідувати вбивство дружини Марії, і допоміг очистити честь гувернантки її дітей, Грейс Данбер. З'ясовується, що шлюб містера Гібсона був нещасливим, він погано ставився до своєї дружини. Він закохався, коли зустрів її в Бразилії, але пізніше зрозумів, що вони не мають нічого спільного. Він почав приділяти увагу міс Данбер. Так як він не міг на ній одружитися, він намагався задовольнити її певні потреби.

Револьвер, яким, можливо, користувався Вотсон

Марія Гібсон була знайдена у калюжі власної крові на Торському мосту з клею в голові й запискою від гувернантки, де вона погодилась на зустріч у цьому місці, в руці. Револьвер, з якого недавно були вилучені кулі, знайдено в шафі міс Данбер. Але Холмс все одно береться за розслідування цієї справи, не зважаючи на очевидні докази.

Перше, що дивує детектива, як могла міс Данбер провести досконально продумане вбивство, а потім так просто поклала револьвер, майже його не заховавши? Що за дивна скалка на нижній частині балюстради? Чому місіс Гібсон, помираючи, притискала записку міс Данбер? Якщо знаряддям вбивства був один з пари пістолетів, то чому другого немає в колекції містера Гібсона?

Холмс як завжди використовує дедуктивний метод для рішення проблеми, він використовує револьвер Вотсона, щоб показати як усе було насправді. Місіс Гібсон, ображена та ревнуюча міс Данбер до свого чоловіка вирішила раз і назавжди вирішити цю проблему. Вона попросила суперницю написати відповідь у записці. Місіс Марі прив'язала револвер мотузкою до каменя і вистрілила в себе, коли міс Данбер пішла й не могла її чути. Камінь потягнув револьвер за міст. Револьвер, знайдений у міс Данбер, був другим з пари, яким раніше стріляли в лісі. Це місіс Гібсон зробила заздалегідь, вистріливши один патрон у лісі, і заховавши револьвер до шафи гувернантки. Скалка була створена ударом пістолета об міст, коли камінь його штовхнув. Холмс демонструє уламок, який підходить до цієї виїмки. І дістає знаряддя злочину з озера.

Посилання[ред. | ред. код]