Загребська обсерваторія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Попівська вежа (хорв. Popov toranj) сьогодні є збереженим об’єктом оборонної системи загребського Градеця. Знаходиться на північній стороні Градеця (Гріча), у верхній частині вулиці Опатічка. Укріплення було зведене в середині ХІІІ ст. Народ прозвав його Попівською вежею, оскільки вона була власністю загребського єпископа. Коли в першій половині ХVI ст. вежа була включена в міську фортецю, її завданням був захист північних міських воріт. В середині ХVIІ ст. в ній діяла школа, а третій поверх був добудований в першій половині ХІХ ст.

Загребська обсерваторія[ред. | ред. код]

На вершині Попівської вежі знаходиться купол з телескопом Загребської обсерваторії. Обсерваторія утримується Хорватським природознавчим товариством. Урочисто відкрита 5 грудня 1903 р. Авторитету обсерваторії сприяв гейдельберзький астроном Август Копф (1882-1960), який назвав відкритий у 1906 р. планетоїд 589 «Croatia» на честь відкриття обсерваторії. Першим керівником обсерваторії був Отон Кучера (1857-1931).

Всередині 1980-х рр. комплекс будівель, до яких належить обсерваторія, інтенсивно перебудовувався. В 1992 р. зведено новий купол, простір сучасно обладнаний, а діяльність обсерваторії модернізовано.

Загребська обсерваторія

Джерела[ред. | ред. код]

Сайт обсерваторії (хорв.)