Закрите адміністративно-територіальне утворення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:28, 9 травня 2020, створена Taromsky (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Закрите адміністративно-територіальне утворення (ЗАТЕ), Закри́та адміністрати́вно-територіа́льна одини́ця (рос. Закрытое административно-территориальное образование) — адміністративно-територіальна одиниця на територію якої обмежений вільний доступ громадян, що не проживають в її межах і не пов'язані з діяльністю, яка викликає необхідність встановлення особливого режиму перебування на ній в інтересах національної безпеки країни[1].

Для ЗАТЕ встановлюється особливий режим безпечного функціонування й охорони державної таємниці, що включає спеціальні умови проживання громадян, в межах якого розташовані військові об'єкти, промислові підприємства з розробки, виготовлення, зберігання та утилізації зброї масового ураження, переробці радіоактивних та інших матеріалів, інші об'єкти.

Від закритого адміністративно-територіального утворення слід відрізняти закриті військові містечка, до яких відносяться розташовані в населених пунктах місця базування військових частин, що мають систему пропусків, а також окремі відокремлені військові містечка військових частин, розташовані поза населеними пунктами.

ЗАТО на території України[ред. | ред. код]

На території України існували такі закриті адміністративно-територіальні одиниці:

Посилання[ред. | ред. код]