Залізниця Сорокабана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Станція Жуліу-Престіс, нульова відмітка залізниці

Залізниця Сорокабана (порт. Estrada de Ferro Sorocabana) — колишня залізниця в бразильському штаті Сан-Паулу та компанія, що керувала нею.

«Компанія залізниці Сорокобана» (Companhia Estrada de Ferro Sorocabana) була заснована 2 лютого 1870 року підпріємцем австроугорського походження Луїзом Матеусом Майлаським з капіталом у 1 200 млн реалів, поступово капітал збільшився до 4 млрд реалів. Перші поїзди почали рухатися по залізниці 10 липня 1875 року, тоді залізниця мала лише одну лінію між містом Сан-Паулу і залізничною системою Іпанема, перетинаючи місто Сорокаба.

Спочатку лінія була призначена для транспорту бавовнику, але потім переключилася на транспорт кави, головного продукту штату, а її лінія були продовжена до Ботукату. В 1919 році система була продовжена до муніципалітету Презіденті-Пруденті, а в 1922 році — до Презіденті-Епітасіу, на березі річки Парана.

В 20-тих роках її найраніші ділянки почали переважно обслуговувати приміські поїзди. Дальні поїзди рухалися по системі до 1999 року, коли система була передана компанії Ferroban. Вантажні перевезення по більшій частині цієї системи продовжуються і зараз.