Заморський департамент Франції: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (→‎Посилання: checkwiki, uk.wiki Категорії з пробілами за допомогою AWB)
(Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta14))
Рядок 17: Рядок 17:
== Посилання ==
== Посилання ==
* {{fr icon}} [http://www.outre-mer.gouv.fr/ Ministry of the overseas departments and territories]
* {{fr icon}} [http://www.outre-mer.gouv.fr/ Ministry of the overseas departments and territories]
* {{fr icon}} [http://www.vie-publique.fr/decouverte_instit/instit/instit_3_7_0_q0.htm past and current developments of France's overseas administrative divisions like DOMs and TOMs]
* {{fr icon}} [https://web.archive.org/web/20060929093246/http://www.vie-publique.fr/decouverte_instit/instit/instit_3_7_0_q0.htm past and current developments of France's overseas administrative divisions like DOMs and TOMs]
{{Authority control}}
{{Authority control}}
[[Категорія:Департаменти Франції |Департаменти Франції]]
[[Категорія:Департаменти Франції |Департаменти Франції]]

Версія за 03:38, 14 квітня 2019

Заморський департамент (фр. département d'outre-mer, скорочено DOM) — департамент Франції, розташований поза французькою метрополією. Заморський департамент має той же політичний статус, що і департаменти метрополії.

Відповідно до прийнятої 1946 р. Конституції Четвертої Республіки, французькі колонії Гваделупа і Мартиніка в Карибському морі, Французька Гвіана в Південній Америці і Реюньйон в Індійському океані визначені як заморські департаменти. Будучи невід'ємною частиною Франції і Європейського союзу, заморські департаменти представлені в Національних зборах, Сенаті, Економічній і соціальній Раді, вибирають членів Європейського Парламенту і мають євро як валюту.

Заморське співтовариство Сен-П'єр і Мікелон було заморським департаментом з 1976 по 1985 роки. Також з 1946 по 1962 роки статус заморського департаменту мав Алжир. За результатами проведеного 29 березня 2009 р. референдуму, заморське співтовариство Майотта стала заморським департаментом 31 березня 2011 р.

З 1982 р, відповідно до політики децентралізації французького уряду, в заморських департаментах вибираються регіональні ради, що володіють повноваженнями, аналогічними радам департаментів метрополії. В результаті перегляду конституції 2003 в обіг введено термін « заморський регіон», проте насправді законодавство не віддає переваги одному з найменувань. Новий термін практично не використовується у французьких ЗМІ.

Див. також

Примітки

Посилання