Запорожець Сак Якович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.
Сак Запорожець
Запорожець Сак.tiff
Народився 1886(1886)
Чернігівщина
Помер 1937(1937)
с.Запоріжжя (Бобровицький район)
Alma mater Київське двохкласне залізничне училище
Військове звання козак
Батько Яків Запорожець
У шлюбі з Василина Гордіївна
Діти Уляна

Сак Якович Запорожець (*1886 с. Петрівка Ново-Басаньського повіту Чернігівської області — †1937) Запоріжжя (Бобровицький район) Ново-Басаньського повіту Чернігівської області — управитель Запоріжським відділком Петрівської економії, замордований в 1937 році НКВС.

Освіта

  • 1907 — Київське зразкове залізничне двухкласне училище за фахом майстер-наладник.

Родина

дружина — Запорожець(Шишка) Василина Гордіївна (*1894 — †1967). Одружились 1912 року.

Діти — донька Уляна (*1914 — †1998).

Батько Яків Григорович, мати Ольга Михайлівна, сестра Оксана.

Суспільна діяльність

З 1924 до 1936 року - управитель Запоріжського відділу Петрівської економії. Не підтримував колективізацію. Сак Запорожець у 1937 році був замордований представниками НКВС за відмову створення колгоспу. Загинули два керівники Петрівської економії - голова економії і головний бухгалтер у 1937 році були страчені працівниками НКВС м. Кобижчі без слідства. У господі Сака Яковича було примусово реквізовано до щойно створеного колгосу четверо коней, четверо волів, три корови, два плуги, дві борони, грабарка, косарка, два вози, гарба, чотири комплекти упряжі та націоналізовані дві комори і 25 гектарів землі.

Пам'ять

За рішенням сільських зборів іменем Сака Запорожця названо село Запоріжжя.

Сак Якович Запорожець похований на сільському цвинтарі. Надпис надмогильного козацького хреста містить його прізвищае, співзвучне назві села.

Література