Запорізький національний університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:04, 12 вересня 2006, створена 213.154.201.185 (обговорення)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Запорізький національний університет www.zsu.edu.ua


Запорізький національний університет (ЗНУ) існує 75 років. Створений ще у 1930 році навчальний заклад пройшов довгий шлях: інститут народної освіти - педагогічний інститут професійної освіти - державний педагогічний інститут - державний університет - національний університет.

Запорізький національний університет - це вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, справжній центр освіти і науки, осередок збирання і розповсюдження цінностей української культури Придніпровського регіону, один із найвідоміших класичних університетів України. До його структури входять 65 кафедр, Нікопольський інститут, Науково-дослідний інститут українського козацтва, 2 навчально-консультаційні центри в містах Кривий ріг та Мелітополь. З 1996 року університет перейшов на триступеневе навчання - забезпечується підготовка бакалаврів, спеціалістів та магістрів.

Сьогодні ЗНУ включає в себе 16 факультетів:

Фізичний факультет Математичний факультет Історичний факультет Факультет соцiологiї та управлiння Факультет іноземних мов Філологічний факультет Біологічний факультет Економічний факультет Факультет фізичного виховання Юридичний факультет Факультет соціальної педагогіки та психології Факультет менеджменту Кримський факультет фізичної культури, спорту і туризму Факультет післядипломної освіти Факультет довузівської підготовки Факультет журналістики ЗНУ пропонує отримати освіту з 39 спеціальностей: математика, прикладна математика, інформатика, фізика, фізика твердого тіла, прикладна фізика, фінанси, облік і аудит, економічна кібернетика, історія, архівознавство, українська мова і література, журналістика, видавнича справа та редагування, англійська мова і література та друга іноземна мова, німецька мова і література та друга іноземна мова, французька мова і література та друга іноземна мова, переклад з першої та другої іноземної мови, іспанська мова і література та друга іноземна мова, біологія, екологія та охорона навколишнього середовища; хімія, фізичне виховання; олімпійський та професійний спорт, фізична реабілітація, правознавство, соціальна педагогіка, психологія, театральне мистецтво, менеджмент організацій, менеджмент зовнішньо-економічної діяльності, логістика, соціальна робота, соціологія, політологія.

Матеріально-технічна база університету - це:

6 навчальних корпусів; спортивний комплекс; чотири гуртожитки; Наукова бібліотека, що надає до послуг читачів 3 абонементи та 8 читальних залів, протягом року обслуговує більш ніж 30 тис. читачів, пропонуючи їм понад 1 млн. примірників сучасних видань; комп`ютерні класи з виходом до Інтернет (комп`ютерний парк університету нараховує близько 600 сучасних машин).

ЗНУ як стратегічно важливий науковий центр регіону виконує науково-дослідні роботи за такими пріоритетними напрямками:

фундаментальні дослідження з найважливіших проблем природничих, суспільних і гуманітарних наук; проблеми демографічної політики, розвитку людського потенціалу та формування громадянського суспільства; збереження навколишнього середовища (довкілля) та сталий розвиток; новітні біотехнології; діагностика і методи лікування найпоширеніших захворювань; нові комп’ютерні засоби та технології інформатизації суспільства; новітні технології та ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості та агропромисловому комплексі; нові речовини і матеріали. Факультети та структурні підрозділи ЗНУ співпрацюють з підприємствами та організаціями Запоріжжя й області, котрі стають базою для виробничої практики студентів університету і відкривають можливості для подальшого працевлаштування випускників. Партнерами ЗНУ, зокрема, є Запорізький алюмінієвий комбінат, Запорізька гідроелектростанція, комбінат "Запоріжсталь", Зовнішньоекономічна торгівельна фірма ZTR, АТ "Інтурист", АвтоЗАЗ DAЕWOO, завод "Дніпроспецсталь", Запоріжобленерго, провідні регіональні ЗМІ, банки, школи та інші навчальні заклади різних рівнів акредитації.

ЗНУ підтримує міцні зв'язки з науковими й освітніми центрами в Україні і за кордоном. Співробітники університету беруть участь в організації і проведенні національних і міжнародних конференцій, а також співпрацюють з вітчизняними та зарубіжними науковцями. Відбувається акитвний обмін досвідом з колегами із США, Великобританії, Польщі, Росії, Болгарії, Голландії, Австрії, Франції та Німеччини.


Міжнародна діяльність ЗНУ здійснюється за такими основними напрямками:

участь ЗНУ в міжнародних проектах, співробітництво з іноземними партнерами в рамках чинних угод, створення нових структурних підрозділів при ЗНУ за підтримки іноземних партнерів, мобільність учених, викладачів та студентів університету, прийом іноземних делегацій та фахівців, викладання в ЗНУ іноземними партнерами окремих курсів, проведення семінарів та практичних занять, співробітництво з німецьким благодійним фондом "Марга та Курт Мелльгаард", навчання іноземних студентів, організація спільних міжнародних наукових семінарів, літніх шкіл, країнознавчо-мовних практик для студентів. Сьогодні ми співпрацюємо в рамках 6 міжнародних проектів:

Проект "Надання соціальних послуг у громаді", партнери: Дитячий Християнський Фонд та Уряд Швейцарії. При ЗНУ працює інформаційно-консультаційний ресурсний Центр для працівників соціальної сфери. Проект за програмою INTAS: "Оцінка впливу інвазійного виду на локальні угруповання кефалей у Середземномор'ї: вивчення угруповань паразитів". Партнери: Університет біорізноманіття, м. Валенсія (Іспанія); контрольна лабораторія загальної екології, Департамент Біорізноманіття, м. Софія (Болгарія); інститут зоології ім. Шмальгаузена, м. Київ. Програма "ТЕМПУС", проект № 23250 2002 "Магістерська програма з бізнес адміністрування та інформаційних технологій" - "Маster of Business Administration & Information Technology". Два європейські проекти за програмою "Socrates-Erasmus" з підготовки магістрів та бакалаврів із соціальних наук з отриманням дипломів європейського зразка. Проект "Розвиток "Юридичної клініки" в Запорізькому національному університеті", фінансування від Міжнародного Фонду "Відродження". Студентське життя університету дуже яскраве та різноманітне. Проводяться такі культурно-масові заходи як конкурс першокурсників "Дозвольте відрекомендуватися", бал аеробіки "Новорічні сузір`я", відкритий чемпіонат КВК, конкурс краси "Міс Весна", різноманітні тематичні студентські вечірки.

Студентський клуб культури підтримує роботу 6 студій:

авторської пісні; хореографічної; вокальної; ВІА; театральної; фольклорної. В університеті працює студентська FM-радіостанція "Юніверс", видається газета "Запорізький університет", студентський часопис "Дзига" і фаховий збірник статей "Вісник Запорізького національного університету". Лабораторія видавничих технологій і комп`ютерної графіки має змогу видавати наукову, навчальну, методичну літературу та іншу друковану продукцію. В мережі Інтернет ЗНУ презентує його офіційний сайт.

ЗНУ має розвинену інфраструктуру. До послуг студентів - студентський клуб ім. Дроб`язка, 2 медпункти, санаторій-профілакторій із сучасним медичним устаткуванням, база відпочинку "Славутич" на узбережжі Азовського моря та біостанція-профілакторій на острові Хортиця.

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ЗАПОРІЗЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ!