Відмінності між версіями «Звичай»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(Джерела)
 
Рядок 22: Рядок 22:
 
* [http://eprints.zu.edu.ua/11783/1/етикa-1.pdf Звичай] ''Тофтул М. Г.'' Сучасний словник з етики. — Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2014. — 416с. ISBN 978-966-485-156-2
 
* [http://eprints.zu.edu.ua/11783/1/етикa-1.pdf Звичай] ''Тофтул М. Г.'' Сучасний словник з етики. — Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2014. — 416с. ISBN 978-966-485-156-2
 
* [http://esu.com.ua/search_articles.php?id=16642 ЗВИ́ЧАЙ] [[ЕСУ]]
 
* [http://esu.com.ua/search_articles.php?id=16642 ЗВИ́ЧАЙ] [[ЕСУ]]
  +
==Література==
 
  +
* ''О. Левицька''. Звичай // {{ФЕС}}
 
{{stub}}
 
{{stub}}
   

Поточна версія на 08:18, 25 травня 2018

Зви́чай — основна форма регулювання поводження, правила поведінки, які склалися внаслідок їх практичного застосування протягом тривалого часу серед людей і уособлювали собою підсумок історичного досвіду та зародки майбутнього. За своєю природою звичай консервативний і закріплює лише те, що склалося у результаті тривалої суспільної практики, відбиваючи як загальні моральні, духовні цінності народу, так і значною мірою забобони, расову і релігійну нетолерантність, вимоги, нав'язані правлячими верствами. Звичай не містить можливості вибору варіанту поведінки, вимоги його безальтернативні та безапеляційні.

Термін «звичай» часто ототожнюють з поняттями «традиція» і «обряд». На відміну від традиції, звичай діє лише у певних сферах суспільного життя і є виявом неухильного дотримання зразків минулого.

Зви́чай — набір працездатних шаблонів поведінки, що дозволяють людям найкращим чином взаємодіяти один з одним.

Звичаї — не відокремлене явище, це — втілені в рухи і дію світовідчуття, світосприймання та взаємин між окремими людьми. А ці взаємини і світовідчуття безпосередньо впливають на духовну культуру даного народу, що в свою чергу впливає на процес постання народної творчості. Саме тому народна творчість нерозривно зв'язана з звичаями народу.

Звичаї народу — ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому.

Звичаї — ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних справах. Звичаї, а також мова — це ті найміцніші елементи, що об'єднують окремих людей в один народ, в одну націю. Звичаї, як і мова, вироблялись протягом усього довгого життя і розвитку кожного народу.

Звичка — набір працездатних шаблонів поведінки, що дозволяють істотам найкращим чином взаємодіяти з навколишнім середовищем.

Звичаї — історично обумовлені, не писані правила поведінки людей, які увійшли в звичку, в силу багаторазового їх застосування протягом тривалого життя суспільства.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]