Золотий глобус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Золотий глобус M:
Золотий глобус (76-та церемонія вручення)
Golden Globe icon (gold).svg
«Золотий глобус»
Присуджується за Найкращі в кіно та на телебаченні
Засновник(и) HFPA
Країна Flag of the United States.svg США
Рік заснування 1944
hfpa.org
CMNS: Золотий глобус на Вікісховищі

«Золоти́й гло́бус» (англ. Golden Globe) — американська кінопремія, присуджується Голлівудською асоціацією іноземної преси з 1944 року за кіно- і телефільми. Присудження «Золотого глобусу» розпочинає сезон різних нагород кіно і телеіндустрії, який звичайно завершується церемонією нагороди «Оскара»[1]. За традицією нагородження відбувається після голосування за участю 86 провідних журналістів, які спеціалізуються на тематиці Голлівуду. Зараз «Золотий глобус» — одна з найпочесніших нагород американської кіноіндустрії.

Історія

Перше офіційне вручення Золотого глобуса відбулося у 1944 р. на кіностудії 20th Century Fox. Після цього, премія стала щорічною, церемонія нагородження нею протягом наступних десятиліть відбувалася в різних місцях країни[2]. Тільки на початку 1950-х Голлівудська асоціація іноземної преси ухвалила рішення заснувати спеціальну нагороду, яка була б символом визнання видатного внеску в кіноіндустрію. У 1952 р. цією премією був нагороджений видатний кіномитець Сесіль Де Мілль і з того часу була заснована окрема нагорода його імені. Зокрема, перший Золотий глобус отримав Волт Дісней у 1953 р.

Зазвичай церемонія нагородження проводилася журналістами, що входять у вищезазначену асоціацію. Однак, в 1958 році Френк Синатра з друзями раптово експромтом зайняли сцену і почали церемонію нагороди. Їхній виступ так сподобався аудиторії, що і наступного року їм також довірили проведення церемонії.

У 1963 році була введена нагорода «Міс Золотий глобус». У цьому ж році її отримали Єва Сікс і Донна Даглас, за внесок в кіно і телебачення, відповідно[3].

Визнаючи велику роль анімаційних фільмів в індустрії, на початку 2006 р. Голлівудська асоціація іноземної преси оголосила про своє рішення ввести з того року нагороду за найкращий анімаційний фільм. Перша така нагорода відбулася на 64-ій церемонії вручення «Золотого глобусу».

Номінації

Повнометражні стрічки

Серіали та програми

Див. також

Джерела

Примітки

  1. HFPA History. www.hfpa.org. HFPA. Процитовано 21.3.2015. 
  2. History of the Golden Globes. hfpa.org. Процитовано 21.3.2015. 
  3. Miss Golden Globe. hfpa.org. Процитовано 21.3.2015. 

Посилання