Кал: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
м (Відкинуто редагування 2A00:1370:81AC:221C:A021:9BA9:2DA0:2D82 (обговорення) до зробленого Jphwra)
Мітка: Відкіт
Немає опису редагування
Мітки: Скасовано Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
Рядок 1: Рядок 1:
'''Кал''' ({{lang-la|faeces}}), '''фекалії''', '''екскременти''' — сукупність відходів [[життєдіяльність|життєдіяльності]] і неперетравлюваних залишків [[їжа|їжі]] тварин і людини, що виділяються в зовнішнє середовище з [[відхідник|дистального закінчення]] [[кишечник]]а в процесі акту [[дефекація|дефекації]].
'''Кал (Росія)''' ({{lang-la|faeces}}), '''фекалії''', '''екскременти''' — сукупність відходів [[життєдіяльність|життєдіяльності]] і неперетравлюваних залишків [[їжа|їжі]] тварин і людини, що виділяються в зовнішнє середовище з [[відхідник|дистального закінчення]] [[кишечник]]а в процесі акту [[дефекація|дефекації]].


== Кал людини ==
== Кал людини ==

Версія за 09:50, 12 серпня 2022

Кал (Росія) (лат. faeces), фекалії, екскременти — сукупність відходів життєдіяльності і неперетравлюваних залишків їжі тварин і людини, що виділяються в зовнішнє середовище з дистального закінчення кишечника в процесі акту дефекації.

Кал людини

Кал людини

За добу утворюється 100—200 г калу, до складу якого входить 75-80 % води. Сухий залишок містить целюлозу та інші неперетравлювані речовини. 10-30 % бактерій, 10-15 % неорганічних речовин, близько 5 % жиру, слизу, злущеного епітелію. Колір калових мас зумовлений продуктами розкладу жовчних пігментів, а запах — сірководневими органічними кислотами[1].

Бактеріологічне дослідження копрокультури (англ. Stool test)

Зазвичай при бактеріологічному дослідженні фекалій здорової людини звертають увагу на загальну кількість кишкової палички (300—400 млн/г), кількість кишкової палички зі слабко вираженими ферментативними властивостями (до 10 %), лактозонегативних ентеробактерій (до 5 %), кокових форм в загальній сумі мікробів (до 25 %), біфідобактерій (107 і більше).
Патогенних мікробів родини кишкових, гемолізуючої кишкової палички, стафілококу, протеобактерій, грибів роду кандида та інших бактерій у фекаліях здорової людини не повинно бути.

Див. також

Примітки

  1. В. І. Філімонов, Д. Г. Наливайко, В. С. Райцес, В. Г. Шевчук. Нормальна фізіологія / В. І. Філімонов. — Київ : «Здоров'я», 1994. — С. 474. — ISBN 5-311-00736-2.

Посилання